27. 3. 2013 | Michal Sabó

Čtvrťáci skončili v turnaji desátí, Šináglův Beroun bral po finále s Kolínem stříbro

O víkendu 23. a 24. března hostila litoměřická Kalich Arena turnaj ročníků 2003 a mladších. Turnaje o pohár starosty města se zúčastnilo deset týmů z celé republiky. Po tuhých bojích si zasloužené zlato odvezli hráči z Kolína, Litoměřičtí skončili na místě desátém. Závěrečný podnik letošní sezóny měl vysokou úroveň a velký ohlas mezi účastníky turnaje. Jako jeden z organizátorů a trenér domácího týmu jej zhodnotil Martin Tvrzník. Své ohlasy přidal také Petr Šinágl, jehož Beroun skončil na stříbrné pozici.

“Turnaj bych rozdělil na dvě části. Myslím si, že organizačně jsme to tak nějak zvládli. S Honzou Fišerou, kterému bych chtěl za to velmi poděkovat, se to povedlo. Za celé dva dny jsme se nepotkali se žádnou stížností. Všem se tu moc líbilo. Co se týče našich kluků, skončili jsme na desátém místě, určitě jsme čekali více. Podle vývoje turnaje, zúčastněných týmů a předvedené hry to prostě dopadlo tak, jak to dopadlo. Škoda, že jsme nedokázali víc”, řekl Martin Tvrzník.

Jeho svěřenci nevstoupili do turnaje ideálně. Hráči ročníků 2003 a 2004, kteří dosud působili na zimním stadionu v Lovosicích si v úvodu zvykali na atmosféru, která panovala v Kalich Areně. Všechna utkání provázela videoprojekce na televizní obrazovce nad střídačkami a i počet diváků v ochozech byl oproti prostředí v Lovosicích výraznou změnou. Od sobotního večerního duelu s Černošicemi se však výkon domácích značně zlepšil. “První dva zápasy s Krkonošemi a Pardubicemi nebyly ideální, byly z naší strany špatné. Nebruslili jsme, nehráli jsme, byli jsme zaražení. Od třetího zápasu jsme se alespoň zvedli. Bohužel jsme ale všechny prohráli, i když v neděli už hráli to, co jsme po nich chtěli”, shrnul zklamaně výkon svého týmu.

Celý podnik zanechal u všech zúčastněných týmů hluboký dojem. Všechna mužstva tak odjížděla maximálně spokojena. “Ohlasy z ostatních mančaftů byly super. Ani jsme to nečekali. Když jsme obcházeli například týmy, které jely domů ještě před vyhlášením výsledků, tak jejich reakce byly skvělé. Všem se tu líbilo, byli naprosto spokojeni jak se zázemím, tak s ubytováním, přístupem všech zúčastněných, kvalitou turnaje”.

Turnaj nepostihl výraznější zádrhel a vyhýbaly se mu jakékoliv problémy - snad jen kromě mírného časového skluzu, který nastal v závěru prvního hracího dne, ale i s ním se organizátoři dokázali poprat. “Komplikace nebyly. Vše se zvládlo, ať už ubytování, jídlo, organizace. Že jsme se dostali do menšího časového skluzu, to je turnaj, to se stává. Za celé dva dny byla jediná stížnost na rozhodčí od jednoho týmu, ale tu ani já ani nikdo jiný neovlivní”, konstatoval s úlevou Tvrzník.

Dalo by se říct, že v turnaji startovala dvě domácí mužstva. Beroun totiž vedl další litoměřický hráč a spoluhráč právě Martina Tvrzníka, Petr Šinágl. Po svém závěrečném utkání vytvořili hráči Litoměřic malý fanklub právě Šináglova týmu a během celého finále s Kolínem jej vytrvale povzbuzovali. “Dostali se až do finále a naši kluci Šínu znají. Asi mu přáli, aby Kolín porazili. Hráli dobře, stejně jako všechny mančafty, které tu byly”, pochválil Tvrzník výkon ostatních soupeřů.

Petr Šinágl byl s výsledkem celého dvoudenního klání velice spokojený nejen díky konečnému zisku stříbrné medaile. “Z našeho pohledu to bylo velice úspěšné. Že budeme druzí, jsme určitě nečekali. Kluci předvedli výborný výkon během celého turnaje”, ocenil rychlonohý útočník své svěřence, pro které je velkým vzorem a jeho nástup na střídačku od druhého zápasu turnaje měl na tým znatelný efekt.

Zisk druhého místa v těžké konkurenci by napovídal velmi dobré úrovni berounské mládeže, ale Šinágl po turnaji euforii trochu krotil. “To bych ani netvrdil. Samozřejmě snažíme se děti nějak vychovávat, ale rok od roku jich chodí méně a méně. Budeme se snažit formou nějakých náborů, návštěv škol a podobných akcí”, prozrazuje aktuální situaci středočeského klubu.

Pro některé z Litoměřických byl jeho příjezd menším překvapením. Na trenérském postu už však není žádným nováčkem. “Já už trénuju zhruba osm let. Dostal jsem se k tomu v Berouně, když jsem tam hrál první ligu ještě s Martinem Tvrzníkem. Ten se později přesunul sem. Já, i když hraju v Litoměřicích, tak pořád Berouně bydlím, takže se tam věnuju mládeži. Není to úplně jednoduché, ale naštěstí mám k sobě výborné lidi”.

Turnaj O pohár starosty města měl takový úspěch, že již v jeho průběhu a také po závěrečném klání se na adresu Jana Fišery a Martina Tvrzníka objevila řada přání a dotazů na opakovaní celého podniku v příštím roce. “Hned po skončení turnaje jsme s Honzou říkali, že už nikdy. Myslím si, že ta únava byla velká asi od všech, ale všichni byli tak spokojení i se nás týmy ptaly na příští rok a zvaly nás také na turnaje k nim, takže pokud tu budeme fungovat dál, tak uděláme další ročník. Tímto bych chtěl poděkovat všem partnerům, hlavně firmám Horejsek a Allsports, kteří nám dali ceny, protože bez nich by to určitě také nešlo a panu starostovi Ladislavu Chlupáčovi i Martinu Škoulovi, kteří přišli a předávali ceny pro vítěze, které jsme měli krásné”, řekl šéftrenér litoměřické mládeže závěrem.

Konečné pořadí turnaje

1. SC Kolín