23. 8. 2017 | Jan Luňáček

Chtěl bych se dostat do týmu Stadionu, přeje si Vojtěch Komárek

V utkání proti týmu z Ústí nad Labem se v litoměřickém dresu představila další nová posila do týmu kališníků. V útoku nastoupil vysoký útočník a mládežnický reprezentant z pražské Sparty Vojtěch Komárek. V dresu domácího týmu se mu v přípravných zápase daří. Po utkání proti Kadani skóroval i v duelu proti Lvům z Ústí.

Vojto, můžete nám říci několik vět k dnešnímu zápasu?

Myslím si, že to z naší strany bylo docela dobře rozehrané utkání. Ve druhé třetině jsme ale přestali hrát to, co jsme chtěli a ztratili jsme vedení. Ve třetí třetině se nám podařilo otočit skóre, ale to, co se stalo v závěru utkání by se stát nemělo. Vyhraný zápas jsme ztratili.

Vy jste dnes vstřelil v utkání první branku Stadionu. Můžete nám ten moment popsat?

Ta branka padla po našem dobrém napadání v útočné třetině. U modré čáry se ke mně odrazil puk, který jsem poslal na branku a on propadl až za záda hostujícího brankáře. Nebyla to nějak prudká rána, ale jinak hezký gól.

Jak jste se v utkání cítil vy osobně?

Pořád hrajeme přípravná utkání. Stále je na čem pracovat, ale už se také objevují momenty, které naznačují že příprava jde správným směrem. Já se stále točím mezi hráči a ještě nehraji v konkrétní pětce. Teď nás čeká utkání v Benátkách nad Jizerou, kde se bude již rozhodovat o místě v týmu a pak se uvidí.

Jste v Litoměřicích od začátku přípravného období?

Ne, já jsem s některými kluky přišel až na začátku srpna. Absolvoval jsem v červenci suchou přípravu na Spartě s "A" týmem. Teď si teprve zvykám na trénování tady v Litoměřicích. V Litoměřicích jsem ale už byl v loňské sezoně s týmem Ústí, kde jsem hrál. Je to tady pěkné. Je tu sympatický a útulný stadion, příjemní fanoušci a je to kousek do Prahy.

Jak vidíte své šance zůstat zde v Litoměřicích?

Tak to opravdu nevím. Ale rád bych tu zůstal. Vše samozřejmě záleží na zájmu trenérů. Ale již se mi podařilo vstřelit za Stadion dvě branky, tak to snad bude pro mě bonus.

Letošní sezona není Vaše první seznámení se s dospělým hokejem?

Ne, já už jsem odehrál část loňské sezony v Ústí nad Labem. Takže s touto soutěží už nějaké zkušenosti mám.

Jaké máte ambice do budoucna? Chcete zůstat u hokeje?

Mým prvním cílem je dostat se letos do týmu Stadionu a pak, samozřejmě, do týmu Sparty. Ta cesta je ale dlouhá a záleží na mnoha okolnostech jak dopadne. Musí také vydržet zdraví. Budoucnost se teprve uvidí.