10. 9. 2019 | Filip Hulín

Čekání je u konce,nová sezona startuje! Stadion na úvod míří do Benátek

Po dlouhé pauze konečně začíná nový ročník Chance ligy. Stadion se v prvním kole vydá do Benátek, jimž se v přípravě příliš nedařilo, když celkově zaznamenaly pouze dvě výhry. Litoměřice budou chtít navázat na úspěšnou loňskou bilanci, kterou proti svému sokovi měly. Dokáží kališníci zapomenout na nepovedený závěr přípravy a urvou první ligové body?

Stadion vstoupí do své desáté sezony ve druhé nejvyšší soutěži zápasem s Benátkami nad Jizerou. Nejbližší protivník doznal během léta velkých změn a rozhodně nechce hrát druhé housle.

Středočeši začali přípravu prohrou 0:3 s běloruským Soligorskem. Dále se utkali s účastníkem druhé nejvyšší ruské ligy Novokuzněckem a opět padly. První výhru si připsali proti kazašskému Pavlodaru. Benátečtí rovněž poměřili síly i s německými Lužickými liškami, s nimi však padli po nájezdech. Poté přidali tři prohry se Sokolovem, Drážďany a Ústím. Dalším zahraničním soupeřem byl francouzský Briancon, se kterým prohrávali již 1:4, po skvělé třetí třetině ale dokázali zápas dostat do nájezdů, v nichž nakonec vyhráli.

Generálku na nový ročník sehrály Benátky  na domácím ledě proti Třebíči a opět padly, tentokrát 2:3.V přípravě se nejvíce dařilo Ladislavu Bittnerovi, jenž zaznamenal hned osm bodů s bilancí 2+6. Dobrou přípravu zažili i Daniel Špaček a Adam Dlouhý, kteří oba dali čtyři góly. Špaček navíc přidal i tři asistence. Pět bodů zapsal Petr Wiencek. Tři branky vsítil Ondřej Chrtek. Dařilo se i nováčkovi Vojtěchu Jirušovi, tento sedmnáctiletý talent dva góly dal a na jeden nahrál. Tři body obstaral i Jan Šír.

Mezi obránci se nejvíce daří navrátilci Jánu Nikovi, benátecký hráč si v přípravě připsal dva góly a stejný počet nahrávek. Dobře na tom byl z pohledu statistik ii exlitoměřický Ondřej Buchtela, který zaznamenal tři asistence. Jednu branku a nahrávku zapsala  i stálice obrany Petr Kolmann.

Benátecký kádr opustilo v létě hned deset hráčů. Citelný může být odchod Lukáše Paříka, kterého v letošním roce draftovalo na 87. místě Los Angeles. Dalším brankářem, co odešel, je Lukáš Hosnedl (Most). Patrik Maier si zahraje nejvyšší soutěž na Slovensku, a to za Zvolen. Sparťanští junioři Jan Klodner, Daniel Poizl a Štěpán Čech se přesunuli do Kadaně. Jan Cikhart a Michal Teplý zase do WHL. Jan Žemba si zahraje za juniorku TUTO Turku ve Finsku.

V kádru však přesto  bude působit několik zajímavých jmen. Jedním z nich je Radek Duda, tento čtyřicetiletý útočník zapsal v minulém extraligovém ročníku v dresu Chomutova 32 bodů. Dalšími hráči, kteří přišli z Chomutova jsou Adam Dlouhý a exlitoměřický Ondřej Buchtela. Ze zámoří se vrátil Roman Půček a z juniorky Liberce přišel Vojtěch Jiruš. Na soupisce se objevili i brankáři Jakub Hrstka z Jablonce a Daniel Král z juniorky Havlíčkova Brodu.

Stadion zakončil přípravu s bilancí čtyř výher a čtyř proher

Kališníci se na nový ročník Chance ligy připravili osmi zápasy. Poměřili síly s extraligovým Litvínovem nebo účastníkem druhé nejvyšší německé soutěže Lausitzer Füchse. Stadion se dvakrát utkal i s týmy ze Sokolova, Ústí nad Labem a Chomutova a dokázal  porazit Chomutov, Lužické lišky a Ústí nad Labem. Venku Stadion uspěl na ledě ústeckého Slovanu. Kališníci v úvodním zápase prohráli s extraligovým Litvínovem. Další prohry přišly proti Chomutovu a dvakrát proti Sokolovu.

V kádru Stadionu se až v průbehu přípravných zápasů  objevil brankář Jan Škorpík . ,,Jednání ohledně Škorpíka se táhlo poměrně dlouho, protože měl slíbené zahraniční angažmá, které nevyšlo. Proto jsme o jeho angažování chvíli licitovali. Tím, že se zranil Adam Beran, jsme se dostali do nepříjemné situace, tak jsme i na požádání reprezentačních trenérů zahájili jednání se Škorpíkem, jež jsme dovedli do zdárného konce. Měl by tu působit do konce sezony", řekl o jeho angažmá  sportovní manažer Miroslav Přerost.

Dalším staronovým jménem v kabině kališníků je Josef Jícha, který se v dresu Litoměřic proháněl i v minulé sezoně. ,,Josef Jícha sice nepatří ani do jedné kategorie, přesto může být týmu hodně platný. Má zkušenosti z extraligy a hrál u nás už loni. Jeho angažování ale také vychází z dlouhodobější spolupráce s Litvínovem, která funguje na vysoké úrovni", přiblížil příchod  Jíchy Přerost.

Dokáže Stadion vstoupit do nového ročníku Chance ligy vítězně? To se fanoušci dozví  již brzy, úvodní buly bude vhozeno ve středu v 17:30. Utkání je možné sledovat na Hokejka TV.