17. 10. 2019 | Filip Hulín

Byli jsme ve všem lepší, hlásí po výhře nad Ústím Josef Jícha

Stadion ve 14. kole Chance ligy rozstřílel Ústí a připsal si čtvrtou výhru v řadě a posun na druhou příčku tabulky. Velký podíl na vítězství měl i Josef Jícha. Litoměřický útočník asistoval u tref Voženílka a Mlčáka. ,,Jsme rádi, že jsme druzí, ale musíme makat dál, abychom se na tak dobrém umístění udrželi,“, řekl dvoubodový útočník o první polovině základní části.

Úvod začali lépe domácí, ti hned odskočili do dvoubrankového vedení po trefách Voženílka a Jánského. ,,Od začátku jsme byli lepším mužstvem, hodně jsme napadali, oni neměli moc šancí. Celý zápas jsme byli lepší a zápas kontrolovali, vyhráli jsme zaslouženě,“ popsal zápas litoměřický forvard Jícha.

Podle kališnické jednadvacítky rozhodla první třetina, ve které se Stadion během prvních deseti minut dostal do vedení. ,,Rozhodlo vedení v první třetině, oni byli potom otrávenější a zápas jsme kontrolovali. V první části hry jsme byli lepší ve všem, přestříleli jsme je, přebruslili a měli jsme větší chuť.“

3+3
Takovou bilancí má Josef Jícha v posledních čtyřech zápasech.

Litoměřickému útočníkovi se začalo dařit, když po brankách v Porubě a ve Frýdku přidal v zápase proti Ústí dvě asistence. ,,Hraji v první formaci a konečně se mi začalo dařit, taky jsem dostal svoje číslo, což mi určitě pomohlo. Jsem rád že mi to tam konečně začalo padat.“

Jícha začal minulý ročník právě ve Slovanu, poté se přesunul do Litoměřic a popsal, jestli pro něj bylo derby speciální. ,,Vždycky hrajete proti klukům, které znáte, při zápase už to potom neřešíte, takže to pro mě speciální utkání ani nebylo,“ přiznal.

Díky výhře se Stadion vyhoupl na druhé místo tabulky, kde je v závěsu za prvními Českými Budějovicemi. ,,Jsme rádi, že jsme druzí, ale musíme makat dál, abychom se na tak dobrém umístění udrželi,“ zhodnotil prozatímní průběh sezony Jícha.

Duel s Ústím navštívilo 1410 fanoušků, kteří domácí tým neúnavně podporovali. I to bylo jedním z klíčů k výhře.,,Byla výborná návštěva. Čím víc lidí, tím víc je to vyhecované. Jde vidět, že se nám daří a lidé chodí na hokej rádi, hrajeme pro ně. Moc jim děkujeme za podporu,“ poděkoval litoměřický forvard.

Teď už ale kouká směrem k další bitvě. Litoměřice v sobotu zajíždějí na horkou půdu Vsetína, kde to rozhodně nebudou mít jednoduché. ,,Ve Vsetíně to bude hodně těžké, mají skvělé fanoušky. Musíme se na ně připravit a zkusit tam vyhrát,“ uzavřel.