15. 11. 2019 | Martina Kramerová

Bitva na ostří nože! Stadion ve šlágru kola vyzve Motor

Restart po repre pauze se vydařil. Kališníci porazili Sokolov a připsali do tabulky pravdy další body. Pátou výhrou v řadě si navíc upevnili druhou příčku pořadí Chance ligy. Teď však zbrojí na soupeře nejtěžšího kalibru. Do Kalich Areny dorazí v rámci 22. kola českobudějovický Motor, lídr celé soutěže. Stadion však patří mezi trojici týmů, které dokázaly Jihočechy letos porazit. Zadaří se i před domácí bouřlivou kulisou?

Údaje po
21. kole

2. místo (45 bodů)
Postavení v tabulce
1. místo (56 bodů)
Skóre
Daniel Voženílek (8+16)
Nejproduktivnější hráč
Roman Přikryl (5+19)
Daniel Voženílek
Peter Jánský (oba 8 gólů)
Nejlepší střelec
Jan Veselý (14 gólů)
Patrik Marcel (6+5)
Nejproduktivnější obránce
Karel Plášil (4+20)
Tomáš Král (93,99 %)
Adam Beran (93,20 %)
Jan Škorpík (93,33 %)
Radek Haas (96,67 %)
Úspěšnost brankářů
Milan Klouček (93,75 %)
Jan Strmeň (90,96 %)
Sokolov – Litoměřice 2:3sn
Poslední utkání
Motor – Jihlava 3:2

Reprezentační přestávka uplynula jako voda a kališníci opět vyrazili do ostrých bojů Chance ligy. Na startu poslední třetiny základní části vyválčili pátou výhru v řadě, když zdolali Sokolov po nájezdech, před sebou však mají další výzvu. A nepůjde vůbec o nic jednoduchého. Pod Radobýl totiž nemíří nikdo jiný než lídr celé soutěže – jihočeský Motor.

Ten si prozatím nezadržitelně kráčí pro první místo. V jednadvaceti dosavadních duelech prohrál pouze třikrát, jinak bral pokaždé vítězství. Jihočeši nestačili pouze na Benátky, kterým podlehli 4:5 po nájezdech. Poté se na domácí půdě museli sklonit právě před Litoměřicemi, když padli 2:6. Triumf kališníků tehdy zajistili svými góly Pavlas, Mlčák, Voženílek, Kadlec a Marcel, jenž se do českobudějovické klece trefil dokonce dvakrát.

Poslední prohra Motoru se datuje na začátek října, kdy nedokázal najít recept na Porubu. Ta si tak odvezla z Budvar Arény dva body za výhru 3:2 po nájezdech. Poté už následovala jedenáctizápasová šňůra vítězství. A právě tu se budou snažit Litoměřice přetnout. Podaří se to?

Největší hrozba Motoru? Produktivní Přikryl a střelec Veselý

Svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka si musí dávat pozor především na produktivního útočníka Romana Přikryla. Ten sice vsítil jen pět branek, přidal k nim ale 19 asistencí a dělí se společně s Karlem Pláškem (4+20) o první příčku klubové bodování. Na dostřel vedoucí dvojici je také obránce Pavel Pýcha s třemi góly a dvaceti nahrávkami.

Tolik týmů dokázalo Motor letos porazit - Stadion, Poruba a Benátky.

Největší útočnou hrozbou však je exkališník Jan Veselý, jenž nasázel do sítí soupeřů už 14 gólů a vede tabulku střelců Chance ligy. I Stadion se ale může pyšnit skvělými individualitami. Danielu Voženílkovi patří díky osmi trefám a šestnácti asistencím třetí místo v kanadském bodování celé ligy. Dobře si vedou i Martin Kadlec(7+12), Peter Jánský (8+6) a Markus Korkiakoski (6+8).

Oba týmy od sebe dělí v tabulce 11 bodů. Jihočeši se mohou pyšnit i lepším skóre. Jak z pohledu vstřelených, tak také inkasovaných gólů. Podaří se kališníkům na ligového lídra vyzrát? To bude jasné v sobotu ve večerních hodinách. Zápas začíná v 17:00. Jestli nemůžete být na místě, koukněte na živý přenos na Hokejka TV nebo na textový onlajn na www.onlajny.com.