9. 2. 2019 | Vít Trubička

Bek Vandas po prohře béčka v Klášterci: Komplikace. Teď musíme urvat maximum

Litoměřický B tým má za sebou úvodní kolo semifinálového klání na ledě kláštereckých Tygrů. Hodně dlouho sahal po výhře, nakonec však domácí otočili. Utkání poté zhodnotil jeden ze základních kamenů sestavy B týmu Jaroslav Vandas. Podle něj rozhodla určitá nedisciplinovanost v závěru. "Přesto je třeba vše hodit za hlavu a do nedělní odvety jít s čistou hlavou a urvat maximum," prohlásil produktivní bek.

Velmi bojovné utkání, přesto s nepříliš vyvedeným závěrem. Jak ho zhodnotit?
Celých 55 minut jsme se v utkání drželi. Hráli jsme naši hru a vycházeli ze zabezpečené obrany. Bohužel jsme ale měli plno šancí, které jsme neproměnili a to rozhodlo zápas.

Co stálo za obratem, který ze strany soupeře přišel v závěru?
Musím říct, že právě naše nedisciplinovanost. V posledních minutách došlo bohužel ke zbytečnému zkratu, což soupeři hrálo do karet a dokázal toho též využít.

Jak velká komplikace to je? Přece jen musíte nyní oba dva zápasy zvládnout vítězně.
Samozřejmě je to nepříjemné. Ovšem už před touto sérií jsme věděli, že musíme dvakrát zvítězit, takže v tomto směru se nic nemění.

Jak se lišila náročnost tohoto utkání oproti běžným ligovým?
Zápas měl jednoznačně větší náboj. Byl velmi vyrovnaný a s větší dávkou emocí a obětavosti pro tým.

S čím půjdete do odvetného klání?
Určitě s čistou hlavou a zároveň vědomím toho, že musíme vyhrát a vrátit sérii do Klášterce. Nikdo z kabiny nechce mít konec sezóny takhle brzo.