24. 1. 2021 | Martina Kramerová

A zase doma! Stadion přivítá kadaňské Trhače

Stadion čeká po krátké pauze další domácí zápas. Tentokrát kališníci přivítají na ledové ploše Kalich Areny kadaňské Trhače. Oproti několika předchozím duelům půjdou do bitvy s posledním celkem tabulky jako favorit. Letos navíc dokázali mužstvo z Krušných hor už jednou porazit. Povede se to Litoměřickým znovu?

Porovnání týmů

12. místo (29 bodů)
Postavení v tabulce
18. místo (13 bodů)
Skóre
Matěj Beran (10+25)
Nejproduktivnější hráč
Roman Chlouba (9+11)
Patrik Miškář (15 gólů)
Nejlepší střelec
Roman Chlouba (9 gólů)
Jan Holý (1+9)
Nejproduktivnější obránce
Marcel Kottek (3+7)
Tomáš Král (88,24 %)
Adam Beran (89,74 %)
Úspěšnost brankářů
Richard Běhula (89,84 %)
Miroslav Hanuljak (86,47 %)
Litoměřice – Přerov 4:5p
Poslední utkání
Frýdek-Místek – Kadaň 2:5

Kališníci zbrojí na další domácí utkání. Do Kalich Areny v pondělí dorazí Kadaň, které patří poslední příčka tabulky. Stadion tak oproti předchozím zápasům vyrazí do boje v roli papírového favorita. Trhači ale v posledním kole urvali výhru, na niž hodlají pod Radobýlem navázat.

V sobotním 23. kole porazili svěřenci trenérů Rosola a Jeřábka Frýdek, který udolali výsledkem 5:2. Zaznamenali tak teprve pátou výhru sezony. Dokázali přehrát pouze Benátky (4:3sn), Kolín (3:2), Přerov (3:2sn), Šumperk (7:3) a naposledy právě Frýdek.

Ve zbylých šestnácti utkáních museli kousat porážku. Kadani tak prozatím patří poslední místo tabulky. Na předposlední Šumperk ztrácí pouhý bodík, oproti Drakům ale mají Trhači odehráno o zápas víc.

Takovým výsledkem ve prospěch Stadionu skončil poslední vzájemný zápas s Trhači.

Se 111 inkasovanými brankami mají Kadaňští nejhorší obranu ligy, Litoměřičtí se naopak pyšní jedním z nejlepších útoků soutěže. Ve svých řadách navíc mají nejproduktivnějšího hráče ligy Matěje Berana, a také druhého nejlepšího střelce soutěže Patrika Miškáře.

Poslední zápas se ale kališníkům výsledkově nepodařil, když promrhali náskok proti Přerovu a nakonec brali jen bod za porážku v prodloužení. I tak se ale drží na 12. příčce, která je důležitá pro play-off. Proti Trhačům bude chtít mužstvo trenérů Bruka a Tvrzníka hodit za hlavu sobotní zápas a urvat všechny body. Podaří se to?

Zápas začíná nově v pondělních 17:00 a můžete ho sledovat živě na Hokejka TV nebo v textové podobě na www.onlajny.com. Majitelé permanentních vstupenek mohou utkání na Hokejka TV sledovat zdarma. Jak získat přístupový kód k bezplatnému sledování? Stačí se podívat ZDE.