Honba za body pokračuje! Vyzraje Stadion na čtvrtou Jihlavu?

Zveřejněno 19.02.2021 | Martina Kramerová
Stadion se po domácí bitvě s Porubou chystá na venkovní led, kde bude usilovat o další vítězství v řadě. Kališníky ale nečeká nic lehkého, vyrazí totiž na půdu čtvrté Jihlavy, která je letos už jednou porazila. Dukle se ale v poslední době příliš nedaří. Dokáží Litoměřičtí pomstít prohru z minulého vzájemného duelu, nebo mužstvo z Vysočiny ukončí neúspěšnou sérii?

Porovnání týmů

4. místo (53 bodů)
Postavení v tabulce
8. místo (47 bodů)
101:69
Skóre
103:91
Matěj Pekr (10+19)
Nejproduktivnější hráč
Matěj Beran (13+28)
Jiří Fronk (15 gólů)
Nejlepší střelec
Patrik Miškář (17 gólů)
Daniel Krenželok (3+6)
Nejproduktivnější obránce
Jan Holý (2+15)
Jan Brož (91,33 %)
Tomáš Fučík (90,54 %)
Úspěšnost brankářů
Tomáš Král (89,82 %)
Adam Beran (89,74 %)
Havířov – Jihlava 3:2
Poslední utkání
Litoměřice – Poruba 3:0

Šest výher v řadě. Kališníci najeli na konci ledna proti Kadani na vítěznou šňůru, kterou během následujících zápasů žádný tým nedokázal přerušit. Stadion po Trhačích postupně porazil Frýdek, Havířov, Kolín, Slavii a naposledy Porubu. Proti tabulkově lépe postavenému mužstvu navíc udržel čisté konto a zapsal triumf 3:0.

Recept na úspěšnou sérii prozradil stručně a jasně obránce Patrik Marcel. „Chceme play-off a jdeme si za tím,“ uvedl zkušený obránce. Na cestě za vyřazovacími boji ale stojí jako další překážka hodně silný soupeř. Litoměřičtí totiž vyrážejí na Vysočinu, kde změří síly s jihlavskou Duklou.

103
Tolik gólů už Stadion nastřílel v letošní sezoně Chance ligy.

Té se však v poslední době příliš nedaří. Po třech prohrách v řadě postupně klesla z první příčky tabulky až na čtvrté místo. Nestačila totiž na Přerov (3:4sn), nenašla recept na Vsetín (1:2) a neuspěla ani v Havířově (2:3). Proti Litoměřicím si tak bude chtít napravit reputaci a konečně urvat výhru. Naposledy brali Jihlavští body na Slavii, kde 1. února zvítězili 4:3 v prodloužení.

Celkově v tomto ročníku zaznamenali 18 výher a 10 porážek. Se 101 nastřílenými brankami patří mezi pětici nejproduktivnějších celků Chance ligy. Navíc jsou společně s Porubou druhým nejlepším mužstvem soutěže i z pohledu inkasovaných gólů. Bodově se v jihlavské kabině nejvíc činí Matěj Pekr, jenž prozatím zaznamenal 29 kanadských bodů za 10 branek a 19 nahrávek.

V týmovém bodování mu šlape na paty Jiří Fronk. Ten vsítil už 15 gólů a je nejlepším střelcem Dukly. Daří se i Jakubu Illéšovi nebo Tomáši Čachotskému. A právě na ofenzivní kousky těchto hráčů si bude muset dát Stadion pozor.

Poslední vzájemný duel skončil výhrou Jihlavy, která v Kalich Areně triumfovala 4:0.

Z pohledu obrany to totiž kališníkům tolik nejde, od začátku sezony obdrželi 91 branek, což je čtvrté nejhorší číslo ze všech ostatních účastníků Chance ligy. Na druhou stranu si skvěle vedou v útoku. Prozatím nastříleli čtvrtý nejvyšší počet gólů v soutěži. Ofenzivu táhne Matěj Beran, který je se 41 body nejproduktivnějším hokejistou první ligy. Patrik Miškář se zase řadí na čtvrté místo mezi střelci.

V poslední době má skvělou formu Martin Procházka. Ten v posledních šesti zápasech pokaždé skóroval a celkem si připsal osm branek. Pomyslná čtvrtá příčka litoměřické produktivity pak patří Janu Holému. Pro něj bude zápas speciální, právě v Jihlavě totiž hrál v předchozích dvou sezonách.

Jak si proti bývalým spoluhráčům povede on i celé mužstvo? A podaří se Stadionu oplatit Jihlavě předchozí prohru?

Úvodní buly bude vhozeno v sobotních 17:30, zápas lze sledovat živě na Hokejka TV nebo v textové podobě na www.onlajny.com. Majitelé permanentních vstupenek mohou utkání na Hokejka TV sledovat zdarma. Jak získat přístupový kód k bezplatnému sledování? Stačí se podívat ZDE.