2. 12. 2020 | Martina Kramerová

Dvacítka zná širší nominaci na kemp před MS juniorů! Je v ní 14 kališníků

Reprezentační dvacítku čeká na přelomu kalendářního roku vrchol sezony v podobě juniorského mistrovství světa, které se uskuteční v kanadském Edmontonu. Necelý měsíc před začátkem turnaje hlavní trenér Karel Mlejnek se svými asistenty Davidem Brukem a Pavlem Trnkou zveřejnili širší nominaci, z níž vzejde finální sestava pro světový šampionát. Přípravného kempu se zúčastní hned čtrnáct kališníků – Jan Mlčák, Ondřej Baláž, Daniel Poizl, Michael Krutil, Šimon Kubíček, Pavel Novák, Filip Koffer, Matěj Toman, Michal Teplý, David Vitouch, David Jindra, Martin Lang, Filip Přikryl a Jaromír Pytlík.

Národní tým do dvaceti let zažije na přelomu roku vrchol letošní sezony. V kanadském Edmontonu proběhne juniorské MS, kde budou Češi bojovat o co nejlepší umístění. Přípravný kemp odstartuje v sobotu 5. prosince a potrvá do 12. prosince, kdy tým odletí za moře.

Do širší nominace hráčů, která bude postupně zúžena, se dostalo hned čtrnáct kališníků – obránci Jan Mlčák, Ondřej Baláž, Daniel Poizl, Michael Krutil a Šimon Kubíček a útočníci Pavel Novák, Filip Koffer, Matěj Toman, Michal Teplý, David Vitouch, David Jindra, Martin Lang, Filip Přikryl a Jaromír Pytlík. Asistentem trenéra je navíc litoměřický kouč David Bruk, videotrenérem Benjamin Sequens a kondičním trenérem Martin Iterský.

Po přípravném kempu ve Vyškově český národní tým vyrazí 13. prosince z Vídně směr Edmonton. Předtím bude nominace zúžena na 28 hráčů. V dějišti MS pak v sestavě zůstanou tři brankáři a dvaadvacet hokejistů do pole. O konečné sestavě se rozhodne po dvou přípravných zápasech – ty dvacítka odehraje s Finskem (21. 12.) a Německem (24. 12).

Do turnaje česká reprezentace vstoupí duelem proti Švédsku, který je na programu 26. prosince. Poté Češi vyzvou Rusko (28. 12.), US (29. 12.) a Rakousko (31. 12.). Všem kališníkům gratulujeme a přejeme jim, aby se vešli do konečné nominace.

Širší nominace před MS juniorů

Brankáři (5): Šimon Zajíček (HC Verva Litvínov), Nick Malík (HC Oceláři Třinec), Jan Bednář (HC Energie Karlovy Vary), Lukáš Pařík (HC Benátky nad Jizerou), Tomáš Suchánek (HC Frýdek-Místek).

Obránci (14): Karel Klikorka (BK Mladá Boleslav), Jiří Suhrada (PSG Berani Zlín), Jan Mlčák, Michael Krutil, Šimon Kubíček, Daniel Poizl, Ondřej Baláž (HC Stadion Litoměřice), Michal Hrádek (HC Dynamo Pardubice), Martin Haš (HC Benátky nad Jizerou), Stanislav Svozil (HC Kometa Brno), David Jiříček, Vladimír Kremláček (HC Plzeň), Radek Kučeřík (HC Zubr Přerov), Adam Rutar (HC Olomouc).

Útočníci (23): Adam Najman, Jakub Rychlovský (Bílí Tygři Liberec), Martin Lang, Matěj Toman, Filip Přikryl, Michal Teplý, Pavel Novák, Jaromír Pytlík, Filip Koffer, David Jindra (HC Stadion Litoměřice), Ivan Ivan (HC Vítkovice), Ondřej Pšenička (Waterloo Black Hawks, USHL), Radek Mužík (Lulea HF, SWE), Jan Myšák (HC Verva Litvínov), David Vitouch (HC Sparta Praha), Adam Raška, Jonáš Peterek (HC Frýdek-Místek), Martin Ryšavý (HC Zubr Přerov), Jakub Brabenec (HC Kometa Brno), Sebastian Malát (HC Plzeň), Theodor Pištěk (Örebro, SWE), Martin Beránek (HC České Budějovice), Michael Gut (HC Baník Sokolov).