10. 10. 2020 | Martina Kramerová

Útočník Novák o draftu: Měl jsem jediné přání. Aby zaznělo mé jméno!

Ve středu večer a v noci pečlivě sledoval vstupní draft NHL a dočkal se. Útočníka Pavla Nováka si totiž v 5. kole jako 146. volbu v pořadí vybrala Minnesota Wild. Mladý talent přiznal, že byl už pár dní předem nervózní a měl jediné přání – aby mezi draftovanými hráči zaznělo jeho jméno. „Jsem nadmíru spokojený. Nečekal jsem, že by to mohla být Minnesota. Ale jsem moc rád, že si mě klub vybral,“ radoval se osmnáctiletý forvard.

Vstupní draft NHL trval několik hodin. Od středečního podvečera do noci. Jak jsi ho sledoval? A zapracovaly nervy?

Draft jsem sledoval na pokoji v Litoměřicích se spoluhráči. A musím přiznat, že jsem byl už pár dní předtím nervózní.

Jaká jsi měl očekávání? Obzvlášť, když končilo jedno kolo za druhým a stále se objevovala jiná jména než to tvoje?

Měl jsem jen jediné přání. Aby mé jméno zaznělo. To se povedlo, takže jsem nadmíru spokojený.

Nakonec si tě zvolila Minnesota. A to jako 146. volbu v pořadí. Co říkáš na to, že si tě vybral právě tenhle tým?

Abych řekl pravdu, vůbec jsem nečekal, že by to mohla být Minnesota. Ale jsem moc rád, že si mě klub vybral.

Vnímal jsi podporu okolí? Jak draft prožívala rodina, kamarádi a tví blízcí?

Moje rodina sledovala draft z domova. Hodně kamarádů nebo bývalých spoluhráčů mi psalo o stream, aby také mohli koukat. Jsem moc rád, že jim na tom záleželo a drželi mi palce.

Poté, co jsi byl draftován, se určitě roztrhl pytel s gratulacemi. Které z nich tě potěšily nejvíc?

Gratulací přišly spousty. Nejvíc mě těší ty od rodiny, která to se mnou prožívala nejvíc.

Na české hráče celkově ukázalo osm klubů. Bereš to jako úspěch?

Uspělo osm Čechů, což je podle mě dobré. Na pár kluků, kteří byli v předpokladech, se ale nedostalo, což mě vůči nim mrzí.

Draft je na cestě do NHL pouze prvním krokem. Jak velká výzva před tebou teď leží?

Je to obrovská výzva, ale stále jen malinký krůček na cestě do NHL. Budu se snažit ukázat, že mám na to, abych se tam jednou probojoval a splnil si svůj sen. Mám to ve svých rukách. Musím začít pracovat ještě víc než doposud.