19. 7. 2020 | Vít Trubička

Fanoušek Washingtonu Damašek: Líbí se mi útočný styl Capitals

Oblíbeným týmem v NHL Ondřeje Damaška je Washington Capitals. Týmu kapitána Ovečkina fandí již od doby, kdy litoměřický odchovanec a bojovník o místo v A týmů s hokejem začínal. „Většinou sleduji sestřihy a výsledky, když ale hrají dřív, rád se na Capitals podívám,“ řekl mladý útočník o sledování zápasů svých oblíbenců.

Proč sis jako oblíbený klub zvolil zrovna Washington a jak dlouho už mu fandíš?

Líbí se mi jeho útočný styl hokeje a fandím mu od doby, co jsem začal s hokejem.

Jak často sleduješ zápasy Capitals? Zvládáš koukat někdy i přímo naživo, ačkoliv jsou v ČR zpravidla v noci?

Většinou koukám na sestřihy a výsledky, protože hrají pozdě v noci. Pokud ale hrají dřív, tak se rád podívám.

Je tvým snem se někdy podívat do Capital One Areny?

Můj sen to vyloženě není, ale pokud by se naskytla šance, rád bych jí navštívil.

Jak jsi prožíval jejich zisk Stanley Cupu v sezoně 2017/18?

Koukal jsem na většinu zápasu, byl jsem rád, že se to klubu konečně podařilo.

Fandíš Washingtonu, přesto je tvým hokejovým vzorem William Nylander z Toronta. V čem je ti právě on tak sympatický?

Líbí se mi jeho herní styl a jaký má přehled o hře.

Je něco, v čem se ho snažíš hokejově napodobit?

Vše, ale moc se mi to nedaří.

Kdy poprvé jsi zaznamenal, že někdo takový je?

Když jsem ho viděl na MS do dvaceti let v roce 2015.

Touha zahrát si za mateřský klub je pro mě motivující

Zpět do Litoměřic, jak bys zhodnotil průběh letní přípravy?

Letní příprava byla fyzicky náročná, naštěstí oproti loňskému roku jsme se obešli bez většího zranění.

Jak těžký je pro tebe skok z juniorské na seniorskou úroveň?

Je to razantní skok, ale je jen na mně, jak se s tím poperu.

Ondřej Damašek během tréninku v posilovně

Stále ovšem bojuješ o smlouvu. Je to něco motivujícího k podávání dobrých výkonů?

Určitě je to velmi motivující, doufám, že letos se do týmu probojuju, abych si mohl zahrát za svůj mateřský klub.

Jak náročný ten boj pro tebe je?

Je to velmi náročné, musím do toho jít na 200 %, nemám co ztratit.

V čem k němu přistoupit jinak oproti loňskému létu, kdy jsi byl ve stejné pozici?

Hlavně se nezranit.

Pomáhají ti i zkušenosti z 2. ligy a třeba i vyhroceného závěru v loňském ročníku za juniory?

Možnost zahrát si ve druhé lize byla pro mě velkým přínosem, protože jsem měl možnost poznat jiný hokej, než je ten juniorský.

Momentálně si užíváš volno, co dovolenkové plány?

Volno sice mám, ale stále na sobě pracuju. Denně cvičím a chodím si s klukama zahrát na led. Nechci letos nic podcenit.