Aukce dresů, O kapku lepší hokej nebo podpora hospicu! Stadion i letos pomáhal

Zveřejněno 01.04.2020 | Hana Kubatková

I přes bezpečností opatření, která předčasně ukončila sezonu, se Stadion během uplynulého soutěžního ročníku stihl zapojit do mnoha charitativních akcí. Ani letos nevynechal podporu hospicu Sv. Štěpána v Litoměřicích. Mimo jiné uskutečnil také dobročinnou dražbu speciálních dresů a v rámci Charitativního týdne Chance ligy se společně s ostatními týmy zapojil do aukce hokejových relikvií. Nechyběla ani Legenda Legendám nebo nový projekt O kapku lepší hokej. Kde všude letos kališníci pomohli?

1) Běh pro hospic sv. Štěpána

Kališníci pomáhali již v průběhu letní přípravy. Třetí červnovou sobotu byl v Litoměřicích uspořádán již čtvrtý ročník charitativního běhu pro hospic sv. Štěpána. Akce se zúčastnili někteří zástupci z mládežnických kategorií i pětice hráčů A-týmu, kteří pomohli i při následném předávání cen. Mimo to také hospicu darovali podepsaný dres kapitána Aleše Pavlase z předešlé sezony. Díky běhu se vybralo více než půl milionu korun.

Fanoušek Tomáš při vhazování slavnostního buly.
2) Aukce výročních dresů pro fanouška Tomáše

Ve čtvrtém kole Chance ligy Stadion hostil Havířov a na počest výročí 800 let od založení města Litoměřice se utkání odehrálo ve slavnostních dresech. Hráčům bohužel mnoho štěstí nepřinesly, ale někomu jinému ano. Výtěžek z aukce těchto dresů byl věnován fanouškovi Tomášovi, kterému v rámci pořadu Mise nový domov opravovali dům.

Výtěžek byl 44 150 korun, na celkovou opravu Tomášova domu se ale ve sbírce vybralo tolik, že peníze od Stadionu pan Tomáš nakonec věnovali Nadaci Big Mat, jež poskytuje zdravotní a rehabilitační zařízení lidem, kteří je potřebují.

3) Dražba trenérských holinek pro litoměřický hospic

V 18. kole přivítal Stadion Slavii a v reakci na hlášky v seriálu Lajna připravil pro fanoušky zajímavé překvapení. Na předzápasové rozbruslení trenéři dorazili v holinkách a na střídačce nechyběla ani sláma a vidle. Týmy Slavie i Stadionu podepsaly oba páry holinek a v charitativní aukci bylo fanouškům umožněna jejich dražba. Výtěžek putoval na konto hospicu sv. Štěpána.

4) Charitativní týden Chance ligy

Stadion se jako obvykle zapojil i do čtvrtého ročníku Charitativního týdne Chance ligy, jenž probíhal od 30. listopadu do 7. prosince 2019. Druhé domácí utkání, v němž do Litoměřic dorazil Vsetín, proběhlo jako „plyšákový zápas“ a po prvním gólu Litoměřických přiletělo na led celkem 934 plyšáků, které kališníci věnovali dětskému oddělení litoměřické nemocnice. Zbylé dárečky, jimiž fanoušci přispěli během dvou domácích zápasů, rozdali hokejisté A týmu v centru pro náhradní rodinnou péči a v hospicu sv. Štěpána.

Předání plyšových hraček na dětském oddělení v litoměřické nemocnici.

V rámci této akce také po dobu dvou týdnů probíhala tradiční internetová aukce hokejových relikvií. Mezi předměty se nacházela například podepsaná hokejka Vojtěcha Střondaly, originální hrané dresy Patrika Marcela a Jiřího Jebavého ze sezony 2018/2019 s podpisy, nebo podepsaný dres k výročí 800 let od založení města Litoměřice ze zápasu s Havířovem.

Mimo Stadionu se do benefiční aukce zapojily také ostatní týmy Chance ligy a přidaly své relikvie například v podobě helem, hokejek, či dresů. Celkový výtěžek aukce činil 47 601 korun a putoval na konto projektu Klokánek organizace Fond ohrožených dětí, který jej rozdělil do svých zařízení napříč republikou.

6) Ježíšek ze Stadionu. Dárečkování pro hospic

Již druhým rokem Stadion přichystal předvánoční charitativní akci pro hospic sv. Štěpána. Fanoušci si v internetové aukci mohli vybrat, které přání pacientů by chtěli splnit a mohli si vydražit jakýkoli dárek. Samotní hráči koupili potřebné navigace důležité pro cesty za pacienty v domácí péči. Za vybrané peníze od fanoušků následně Stadion dárky nakoupil a hráči je přímo v litoměřickém hospicu předali.

7) O kapku lepší hokej

Stadion se díky spojení s Nadačním fondem Kapka naděje připojil k projektu, jehož cílem je zvýšit povědomí o rakovině. Konkrétně se jednalo o podporu boje s leukémií, jež je nejčastějším nádorovým onemocněním dětí. Symbolem se staly oranžové omotávky na hokejkách či pásky na helmách. Fanoušci mohli na podporu projektu zakoupit oranžové stužky. Brzy na víc budou mít možnost si vydražit podepsanou hokejku Daniela Voženílka. Výtěžek následně poputuje do Nadačního fondu Kapka naděje.

31 226
Takový byl výtěžek pro Nadační fond Ivana Hlinky.
8) Legenda legendám! Charitativní projekt měl druhý ročník

V 16. kole skupiny o pořadí v play-off odehrál Stadion na ledě Poruby utkání ve speciálních dresech se svou legendou. Litoměřickým hráčům jej zdobil vítěz NHL Martin Škoula. V následné charitativní aukci si fanoušci mohli dresy vydražit. Nadačnímu fondu Ivana Hlinky, jenž pomáhá bývalým hráčům nacházejícím se v obtížné životní situaci, putoval celkový výtěžek v hodnotě 31 226 Kč. Částka od všech týmů pak byla mnohonásobně vyšší a projekt byl opět velice úspěšný.

9) Dražba retro dresů

V rámci předehrávky 24. kola skupiny o pořadí v play-off nastoupili do duelu hráči Motoru i Litoměřic ve speciálních retro dresech. Budějovičtí oslavili šedesátileté výročí od vítězství v celostátním poháru a kališníci si připomněli 70 let od založení litoměřického hokeje. I tyto retro dresy si budou brzy fanoušci moci vydražit v dobročinné aukci a pomoci tak dobré věci.