Všichni na (S)tadion! Kališníci sehrají se Slavií bitvu o všechno

Zveřejněno 05.03.2020 | Martina Kramerová
Tak to bude pořádná lahůdka. A nejspíš slušná řežba. Stadion i Slavia prohrály své středeční zápasy, a proto o tom, který z týmů postoupí do play-off z první šestky, rozhodne vzájemný souboj. Kdo se bude radovat a kdo naopak vyfasuje Černého Petra v podobě předkola? Litoměřičtí mohou spoléhat na lepší vzájemné zápasy, musí ale nutně vyhrát, sešívaným naopak stačí bod. Jak budou karty rozdány?

Údaje po 27. kole
skupiny o pořadí v play-off

7. místo (82 bodů)
Postavení v tabulce
6. místo (85 bodů)
193:187
Skóre
167:176
Daniel Voženílek (22+41)
Nejproduktivnější hráč
Tomáš Šmerha (28+30)
Martin Kadlec (30 gólů)
Nejlepší střelec
Tomáš Šmerha (28 gólů)
Patrik Marcel (14+20)
Nejproduktivnější obránce
Jan Novák (5+19)
Adam Beran (90,88 %)
Jan Škorpík (88,86 %)
Úspěšnost brankářů
Martin Michajlov (94,32 %)
Roman Málek (91,86 %)
Chomutov – Litoměřice 4:2
Poslední utkání
Slavia – Přerov 2:4

Naděje stále žije. Stadion se i přes prohru v Chomutově znovu nadechl. Přímý konkurent v boji o elitní šestku totiž rovněž ztratil. Slávisté padli na domácím ledě s Přerovem a od kališníkům je v tabulce dělí stále tři body.

Ve skupině o pořadí v play-off zbývá odehrát už jen jediné kolo. A právě to svedlo dohromady právě oba celky, jež válčí o šestou příčku. Do Kalich Areny tak nepřijede nikdo jiný než pražská Slavia. Té se v minulém kole stejně jako kališníkům příliš nedařilo. V utkání s druhým Přerovem musela neustále dotahovat skóre a nakonec padla 4:2. Stejným výsledkem skončilo i utkání na ledě Pirátů. Litoměřičtí si sice vypracovali dvoubrankový náskok, ten ale v závěrečné třetině ztratili a nechali Chomutov zcela otočit skóre.

Kališníci mají proti Slavii letos mírně pozitivní bilanci – tři výhry a dvě porážky.

Zatímco Stadion musel kousat teprve druhou porážku v řadě, svěřenci trenéra Říhy natáhli sérii proher už na sedm zápasů. Ta navíc odstartovala v polovině února na domácí půdě, kdy Slavii porazily právě Litoměřice.

Sešívaní tak budou chtít se stejným protivníkem nelichotivou šňůru přetnout. Pro mužstvo zpoza Radobýlu však hovoří vzájemná bilance. Červenobílý celek letos Litoměřičtí dokázali už třikrát porazit. První duel sezony se nepovedl a Slavia si v Edenu došla pro vítězství 3:2 po nájezdech. Kališníci jí vzápětí porážku vrátili, když doma na konci října dominovali 6:4.

Slavii stačí bod, Stadion musí bodovat naplno

Na začátku ledna to byl opět Stadion, kdo slavil vítězství. Tentokrát zapsal do tabulky triumf 4:3. Na konci stejného měsíce sešívaní vyplenili Kalich Arenu a odvezli tři body za výhru 4:3. Naposledy se oba týmy střetly v půlce února, tentokrát loupili na půdě soupeře kališníci. Vyhráli totiž opět 4:3.

Zajímavou podívanou slibuje i minisouboj mezi třemi z nejlepších hráčů Chance ligy. Daniel Voženílek je s 63 body za 22 branek 41 asistencí druhým nejproduktivnějším hokejistou celé soutěže. Takřka v těsném závěsu za ním se dere do popředí sešívaný Tomáš Šmerha (28+30). Ve skupině o pořadí v play-off mezi tato dvě esa vhodil klín ještě Martin Kadlec, který se rozstřílel až ke 30 brankám.

3
Tolik bodů ztrácí Stadion na Slavii v tabulce a za tolik bodů musí nutně vyhrát.

V této fázi Chance ligy mu tak patří 1. příčka, a to jak v kanadském bodování, tak v tabulce střelců. V obou statistikách předhonil právě Šmerhu. Zatímco litoměřická třináctka má na kontě 18 tref a 14 nahrávek, sešívaný snajpr 16 branek a 15 asistencí. V kališnickém dresu se pyšní slušnými statistikami také Markus Korkiakoski (24+31), v sešívaném trikotu to pálí Filipu Kuťákovi (20+25) a Danielu Vrdlovcovi (13+24) s Filipem Vlčkem (13+20).

Otázkou zůstává, zda Tomáš Šmerha nastoupí, v duelu s Přerovem ho v posledních vteřinách poslal Číp nevybíravě na mantinel a sešívaný útočník se hodně dlouho sbíral z ledu. Hrací plochu nakonec opustil za pomoci lékařů.

Stadion se vedle vzájemné bilance může pyšnit také lepší ofenzivou. Svěřenci trenérů Bruka a Tvrzníka nasázeli do sítí soupeřů už 193 gólů, po Motoru a Frýdku nejvíc v celé lize. Slavia má na kontě 167 vstřelených branek. Lepší je ale v defenzivě, inkasovala 176krát, kališníci 187krát.

Matematika postupu do první šestky je neúprosná. Slavia si momentálně hlídá tříbodový náskok, Litoměřičtí tak musí nutně vyhrát v základní hrací době. V případě rovnosti bodů totiž rozhodují vzájemné zápasy, které mají kališníci lepší. Jakékoliv vítězství sešívaných Litoměřice odsune na sedmou příčku a odsoudí k předkolu.

Zápas začíná tradičně v sobotních 17:00. Přijďte kališníkům fandit, pokuste se co nejvíc zaplnit Kalich Arenu a pomoct kališníkům k důležité výhře. Pokud nemůžete být při tom, držte pěsti alespoň na dálku při živém přenosu na Hokejka TV nebo u textového onlajnu na onlajny.com.