Devatenáctka skončila v Berlíně čtvrtá! Kališníci se podíleli na většině gólů

Zveřejněno 09.02.2020 | Martina Kramerová
Česká reprezentace do 19 let skončila na Turnaji pěti zemí v Berlíně na 4. příčce. Národní tým se postupně střetl s Finy, Švýcary, Němci a Švédy a zaznamenal jedno vítězství a tři porážky. Triumf si odvezli hokejisté Tre Kronor. V nominaci figurovali také kališníci, kteří se v každém zápase podíleli alespoň na jedné z českých branek. Teď se hráči vrací a po týdenní pauze se opět naplno rozběhne Chance liga.

Národní tým U19 pod vedením trenérů Davida Bruka a Miroslava Přerosta absolvoval v uplynulých dnech krátký kemp v Litoměřicích, odkud vyrazil do Berlína, kde se zúčastnil Turnaje pěti zemí. V nominaci nechyběli ani hráči, kteří letos oblékají nebo oblékli kališnický dres. Do hry se během berlínské akce dostali Jan Škorpík, Jan Mlčák, Karel Klikorka, David Jindra, David Vitouch, Jakub Brabenec, Matěj Morong, Tomáš Bernat a Filip Přikryl.

Reprezentace se na úvod turnaje střetla s Finskem a v bitvě s hokejisty Suomi padla 4:3 po nájezdech. Jednu ze tří český branek vsítil Jan Mlčák, po jedné asistenci přidali Klikorka a Přikryl. Následně si český tým spravil chuť, když Švýcarům nastřílel tři góly a zvítězil 3:1. Na výhře se jednou brankou podíleli Matěj Morong a David Jindra. Klikorka opět zaznamenal asistenci.

Poté už Češi vítězný recepte nenašli. S Německem padli těsně 2:1, když jedinou trefu národního týmu oslavil David Vitouch. V závěrečném duelu devatenáctka válčila o druhé místo, proti Švédsku však opět musela kousat porážku, a to 2:5. U první trefy asistoval Tomáš Bernat a u druhé Jakub Brabenec. Český tým tak nakonec skončil na turnaji na 4. příčce. Výhru si odvezli Švédové, druhé místo Finové a třetí získali domácí Němci.

Foto: Karel Švec