Hlavním problémem je obrana, uvědomuje si dorostenec Tomšík

Zveřejněno 09.12.2019 | Hana Kubatková
Sedmé kolo nadstavbové části odehráli kališničtí dorostenci na domácím ledě. Ani toto sobotní odpoledne jim nepřineslo ovoce a mladí litoměřičtí hráči podlehli Ostrovu 4:7. „Nesmíme podceňovat soupeře, každého bychom měli vnímat stejně,“ řekl po duelu s Čerty obránce Pavel Tomšík.

V sedmém kole jste v sobotním duelu přivítali na svém ledě Čerty z Ostrova, co bys řekl k tomuto utkání?

Začátek se nám moc nepovedl. Podcenili jsme soupeře a nepodařilo se nám podržet našeho gólmana a ani výkon, který jsme předvedli, nebyl moc dobrý. V průběhu zápasu se nám podařilo trochu postavit na nohy, ale na výhru to nestačilo. Dělalo nám potíže proměňovat šance a dopustili jsme se mnoha chyb v obraně, což nás stálo body.

V posledních dvou odehraných utkáních se vám nepodařilo vybojovat žádný bod, v čem se především potřebujete zdokonalit?

Naším hlavním problémem je obrana, kterou rozhodně potřebujeme zlepšit. Také nesmíme podceňovat soupeře, každého bychom měli vnímat stejně a pořádně se na něj připravit. Nedisciplinovanost je stále naše velká potíž, na niž si musíme dát pozor. Časté návštěvy trestné lavice přináší soupeři výhody a nás to stojí body.

4
Tolik gólů dokázali mladí kališníci vstřelit hráčům Ostrova.

U všech branek, které se vám podařilo vstřelit, jsi si připsal asistenci. Jak vnímáš to, že jsi se podílel na každém vašem úspěchu?

Mám z toho smíšené pocity. Asistence u všech čtyř gólů jsou pro mě sice osobním úspěchem a radostí, ale nejsem spokojen s mou hrou v obraně. Musím na sobě zapracovat a klukům více pomáhat. Za chyby nás soupeř trestal a musíme je odstranit.

Trénuješ s dorostem i s juniory. Jak náročné to pro tebe je?

Je to hodně časově i fyzicky náročné, ale baví mě to a moc si toho vážím. Hlavní pro mě je hrát dobře za dorost a možnost účasti na trénincích nebo zápasech s juniory je pro mě spíše odměnou. Znamená to pro mě velký úspěch a hodně mě to motivuje k lepším výkonům.