Stadion přivítá Jihlavu! Vrátí ji úvodní porážku?

Zveřejněno 01.11.2019 | Vít Trubička
Program Chance ligy přináší další utkání mezi Stadionem a jihlavskou Duklou. V tom prvním zvítězil tým z Vysočiny jen těsně v samostatných nájezdech. Kališníci tedy mají svému soupeři co vracet. Do karet Litoměřicím hraje i ta skutečnost, že Dukla se stále nemůže posunout z nejspodnější hranice nejlepší osmičky.

Údaje po
19. kole

3. místo (40 bodů)
Postavení v tabulce
8. místo (32 bodů)
69:43
Skóre
49:41
Daniel Voženílek (8+16)
Nejproduktivnější hráč
Tomáš Čachotský (4+10)
Daniel Voženílek (8 gólů)
Nejlepší střelec
Matěj Pekr (6 gólů)
Patrik Marcel (5+4)
Nejproduktivnější obránce
Jan Pohl (3+7)
Tomáš Král (94,39 %)
Adam Beran (92,68 %)
Jan Škorpík (93,33 %)
Radek Haas (96,67 %)
Úspěšnost brankářů
Jan Brož (92,75 %)
Niklas Lundström (92,06 %)
Ondřej Chaloupek (93,33 %)
Havířov – Litoměřice 1:2
Poslední utkání
Jihlava – Slavia 1:2 pp.

Litoměřičtí se utkají s týmem, který je prozatím ve stínu svých ambicí. V současnosti patří Jihlavským osmé místo s pouhým náskokem dvou bodů na Havířov, který obývá první nepostupové místo do lepší skupiny. Dukla se navíc nemůže odrazit k vícezápasové vítězné šňůře, dosud nejdelší série výher Jihlavy činila tři zápasy, té ovšem předcházely čtyři porážky v řadě, navíc Dukla vítězila především s týmy ze spodnějších pater tabulky. Byla to navíc Jihlava, která musela čelit první výhře Kadaně po dlouhých čtyřiceti zápasech.

V zápasech s Litoměřicemi je ale Jihlava tím týmem, který je úspěšnější. To v minulé sezoně ukázala jak série play-off, tak i soutěžní zápasy základní části, v nichž třikrát brala výhru. Nejinak tomu bylo i v úvodním vzájemném klání tohoto ročníku, hraném na Horáckém zimním stadionu. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů. V nich se ovšem dařilo Jihlavě, která tak získala o bod navíc.

Radek Haas při nástupu na led v Havířově.

To kališníkům vychází zatím sezona až nečekaně dobře. Se čtyřiceti body patří litoměřickému týmu momentálně třetí místo s pouhou jednobodovou ztrátu na druhý Přerov. Stadionu se daří držet tří až čtyřzápasové série výher, mezi kterými jim nevyjde vždy jen jeden duel. Proto mu schází jen deset bodů na vedoucí rozjetý českobudějovický Motor. Kališníky ale sužuje velká marodka, zejména v brankovišti, kde se musí potýkat s absencí Tomáše Krále a Jana Škorpíka.

Svou snovou sezonu také zažívá útočník Daniel Voženílek. Ten navíc díky zranění Aleše Pavlase obléká kapitánské céčko a dostal se do říjnové sestavy měsíce Chance ligy. Spolu s prostějovskými Žálčíkem a Račukem má 24 bodů a všichni tři se drží na čele tabulky produktivity. K hranici jednoho bodu za zápas se ale blíží dva další hráči Litoměřic – Martin Kadlec a Matěj Beran.

Podaří se kališníkům udržet na vítězné vlně a smést svého soupeře, který by se na ni jistě rád dostal? Utkání začíná v 17 hodin, vstupenky na něj můžete koupit online prostřednictvím ticketportal.cz, případně na pokladnách Kalich Areny. Zároveň bude pro vás připravený přenos na Hokejka TV a Onlajny.com.

Autoři fotografií: Markéta Křížová a Michal Polák.