Dvě ”nové” tváře! Stadion opět doplňuje sestavu

Zveřejněno 28.09.2019 | Martina Kramerová
Stadion opět rozšiřuje kádr. Do kabiny litoměřického celku přichází dvě nové tváře, osmnáctiletý Filip Přikryl a jednadvacetiletý Lukáš Doudera. První jmenovaný je kmenovým hráčem Plzně a bude v kališnickém dresu působit jako projektový hráč. Doudera se naopak vrací do známého prostředí, v Litoměřicích už totiž hrál v sezoně 2017/2018.

Kališníci po startu Chance ligy znovu vítají v kabině nové tváře. Do kabiny přichází útočník Filip Přikryl a obránce Lukáš Doudera.

Osmnáctiletý forvard Přikryl přichází, aby se zapojil do projektu Dukla. Kromě mládeže už má zkušenosti z extraligy, v letošní sezoně si zahrál 3 zápasy za Plzeň. Předtím působil v mládežnických týmech indiánů a v zámoří. Loni odehrál za kanadský celek Saint John Sea Dog 67 zápasů s bilancí 14 branek a 17 asistencí.

Od kategorie U16 je pravidelným účastníkem reprezentačních akcí mládeže. Leto prozatím odehrál za dvacítku 3 zápasy s bilancí 1+1.

O tři roky starší Doudera je hráčem Litvínova a do Stadionu přichází na výpomoc. A vůbec ho nečeká neznámé prostředí. V dresu Litoměřic už si zahrál 6 duelů v sezoně 2017/2018 a zapsal v nich 3 body za branku a dvě asistence.

Klubu může pomoci svými zkušenostmi. V extralize oblékal dres Třince a Litvínova. Celkem už má na kontě v nejvyšší české soutěží 163 soutěžních bitev. V Chance lize se představil v týmech Havířova, Frýdku-Místku a Jihlavy a nasbíral celkem 59 startů. Od kategorie U16 do kategorie U20 nastupoval pravidelně za mládežnické reprezentace.