Útočník Sklenář o Ústí: Plnili jsme pokyny trenérů. Proto to tam napadalo

Zveřejněno 08.08.2019 | Martina Kramerová
Minulý týden oblékl reprezentační dres a na turnaji Summer Hockey Challenge pomohl národnímu týmu do devatenácti let ke stříbrné příčce. V úterý už vyrazil na led v barvách Stadionu. A přípravný duel proti Ústí se Dominiku Sklenářovi náramně povedl. Osmnáctiletý forvard totiž jednu branku vsítil sám a na jednu další přihrál. Po utkání si hodně pochvaloval nejen výsledek, ale také práci své útočné lajny. „Myslím, že nám to tam tak napadalo, protože jsme plnili pokyny trenérů. S Kropim a Vitym nám to sedlo,“ přiznal. Vedle přípravy se krátce vrátil i k nedávné akci mládežnické reprezentace.

Po návratu z turnaje národního týmu U19 jste odehrál svůj první přípravný zápas. Jaký podle vás byl?
Do utkání jsme měli dobrý start. První třetina byla z naší strany velmi dobrá. Takhle podobně bychom si představovali hrát i v sezoně. Pak už jsme zápas jen dohrávali a už tam nebylo takové tempo a nasazení jako na začátku. Ani Ústí už do toho nedávalo všechno.

Čemu přičítat fakt, že jste se zkraje tak rozstříleli? Obrovská chuť směrem dopředu, nebo možné podcenění ze strany soupeře?
Myslím, že nám to tam tak pěkně napadalo, protože jsme plnili pokyny trenérů. Hráli jsme jednoduše, snažili se střílet a nehráli kolem brány. To přineslo ovoce.

1+1
Tolik branek a nahrávek zaznamenal Dominik Sklenář proti Ústí.

Nesnažili jste se díky vysokému skóre ke konci spíš jen šetřit síly?
Ne, vůbec. Chuť tam byla neustále. Hráli jsme pořád naplno, chtěli jsme dávat góly a dohrávat souboje.

Když pomineme góly. Co říct k hernímu projevu Stadionu. Jak byste duel z této stránky popsal?
Ze začátku jsme hráli jednoduše, ale jakmile to tam napadalo, chtěl se každý předvést a udělat nějaké body. Nehrálo se už tak jednoduše a víc individuálně. Zbytečně jsme přidržovali puky, chtěli jsme moc tvořit. Příště se toho musíme vyvarovat.

Nastoupil jste v lajně s Vojtěchem Kropáčkem a Davidem Vitouchem. Jak se vám společně hrálo?
S Kropim (Vojtěch Kropáček) hraju už v podstatě druhý rok a známe se odmalička, protože jsme spolu vyrůstali v Letňanech. Vity (David Vitouch) hraje podobný hokej jako my, takže myslím, že nám to sedlo a bude to snad tak pokračovat.

Vám se dařilo i bodově. Jeden gól jste vstřelil a na jeden nahrál. Z osobního pohledu asi hodně povedený zápas, že?
Jsem docela spokojený. V reprezentaci to nebylo bodově úplně ideální. Tady už jsem se trošku rozehrál, na ledě to bylo lepší. Jak už jsem říkal, sedlo nám to se spoluhráči z lajny i v útoku. Musím říct, že jsme podle mě hráli opravdu dobře.

Já a kapitán repre? Moc hezký pocit, říká Sklenář

Přípravná utkání teprve začala. Mohly vám tři zápasy v reprezentaci pomoct k tomu, abyste byl hned na startu víc rozehraný?
Někteří kluci měli teprve první nebo druhý zápas, já už nastoupil do čtvrtého, takže to určitá výhoda mohla být. Ale na ledě trénujeme už docela dlouho, takže si myslím, že to zas tak enormní nebylo.

Když se ještě vrátíme k Summer Hockey Challenge. Jak byste tuto reprezentační akci s menším odstupem zhodnotil?
Myslím, že na úvod sezony to byl dobrý turnaj. Hrálo se ve vysokém tempu. Osobně jsem si poprvé zahrál proti Dánům, pak jsme narazili na Slovensko, které postavilo nejsilnější výběr dvacítek. Ani Německo nebyl vůbec špatný soupeř. Byla to pro nás dobrá zkušenost.

Poslední duel proti Německu jste odehrál jako kapitán. Jaký to byl pocit? A nesla s sebou funkce nějaké výhody či nevýhody?
Céčko jsem dostal především proto, že se zranil Honza Dluhoš, který už pak nenastoupil a funkci mi předal. Je to moc hezký pocit vést národní tým, navíc z pozice kapitána. Ale neřekl bych, že je to až tak důležitá funkce. Jako kapitán jsem jen vedl rozcvičku, v kabině jsme všichni měli stejné slovo. Zápisné se jako v klubu naštěstí nevede, takže to žádnou nevýhodu nemělo.