Moje trefy? Brankář asi neměl den, usmíval se dvougólový Patrik Marcel

Zveřejněno 07.08.2019 | Martina Kramerová, Filip Hulín
Stadion si ve druhém přípravném duelu vyšlápl na sousední Ústí, které rozdrtil osmi góly. Dvěma trefami se blýskl obránce Patrik Marcel. K tomu navíc přidal ještě jednu nahrávku. Přesto nebyl výkon podle řízného beka ideální. „První třetina byla dobrá, pak jsme se ale trošku uspokojili. Systém občas pokulhával,“ přiznal ostřílený hráč.

Litoměřičtí chtěli v duelu s Ústím odčinit těsnou prohru s Vervou a už od samého začátku se v útoku hodně činili. Po rychlé ostropalbě se tak na světelné tabuli skvělo už v 9. minutě skóre 4:0. Hosté pak sice dokázali kališnický náskok umazat, dva góly jim ale nebyly nic platné. Korkiakoski a spol. nasázeli do ústecké klece další čtyři branky a oslavili s fanoušky triumf 8:2.

2+1
S takovou bilancí odehrál Marcel duel s Ústím.

Právě úvodní dějství podle Patrika Marcela celý zápas rozhodlo. Nemohl ho tak hodnotit jinak než kladně. „Podle výsledku se mi zápas hodnotí dobře. První třetina byla dobrá, dali jsme rychle čtyři góly, a pak už se jen dohrávalo. Akorát jsme se trošku uspokojili a už to nebylo tak dobré, hlavně systém občas pokulhával. Hlavně jsme chtěli, aby se nikdo nezranil,“ přiznal.

I když Stadion vsítil osm branek, v obraně se objevila okénka, kterých Ústí dvakrát využilo. „Několikrát jsme tam propadli, i já jsem udělal chybu, když jsem dostal přihrávku na bekhend a pomalu vracel puk zpět. Těchhle nepozorností se musíme v sezoně vyvarovat,“ řekl bez vytáček řízný bek.

Reputaci si však napravil dvěma trefami, jež vsítil ve 40. a 58. minutě. „Brankář asi neměl svůj den,“ okomentoval s úsměvem svůj gólový příspěvek.

Také prozradil, jak se tým postupně sehrává. „Minule jsem hrál s Fandou Klejnou, tentokrát s Mírou Kuklou. Takže to bylo pokaždé jiné. Trenéři nás různě zkouší. Ale máme před sebou ještě dost zápasů, abychom se sehráli,“ uzavřel Marcel.