Chomutov a Sokolov? Atraktivní nováčci. Na zápasy se těšíme, hlásí trenér Tvrzník

Zveřejněno 14.05.2019 | Martina Kramerová
Kladno si v uplynulé sezoně proklestilo cestu do extraligy, z níž naopak spadl severočeský Chomutov. Ze třetí nejvyšší soutěže naopak postoupil do Chance ligy Sokolov, a tak bude Stadion v příštím soutěžním ročníku měřit síly se dvěma novými soupeři. Ani jeden z nich však není v první lize žádný nazdárek. Baník i Piráti mají bohaté zkušenosti a rozhodně hodlají být hodně vidět. Navíc přibudou severočeská derby. „Noví soupeři by mohli přinést větší atraktivitu. Na zápasy s nimi se těšíme,“ říká jeden z trenérů Daniel Tvrzník.

Následující sezona Chance ligy začne nejen s novým herním modelem, ale také se zbrusu „novou“ krví. Zatímco Kladno vyválčilo po několika letech od sestupu vysněný návrat do extraligy, opačným směrem putoval po neúspěšné baráži Chomutov, jenž se držel mezi českou hokejovou smetánkou čtyři roky. Z druhé ligy navíc postoupil o patro výš Sokolov, a tak se příští soutěžní ročník odehraje se šestnácti týmy.

Chomutovský klub byl založen už v roce 1945 a během své existence se neustále pohyboval v nejvyšších patrech českého hokeje. Ve druhé nejvyšší soutěži není žádným nováčkem. Působil v ní naposledy v letech 1997-2012 než si vybojoval postup do extraligy. Mezi nejlepšími týmy republiky se ale Piráti vyhřívali pouze dvě sezony, pak museli kousat sestup.

Stadion se naposledy potkával s Piráty v sezoně 2014/2015.

Hned po následující sezoně se dokázali vrátit a udržet se v bitvách s Třincem, Libercem nebo Pardubicemi celé čtyři roky. Teď si Chance ligu střihnou znovu. „Těžko říct, jaký tým pro příští sezonu v Chomutově poskládají, ale věřím, že solidně. Budou chtít určitě postoupit zpátky,“ myslí si trenér Stadionu Daniel Tvrzník. Vítané je i výborné zázemí, které je v hale podkrušnohorského celku k dispozici. Rocknet Aréna byla otevřena v roce 2011 a pojme přes pěti tisíc diváků.

Vedle Pirátů se v Chance lize představí také Sokolov, jenž účast získal díky vítězství ve druhé lize. Klub patří na českou hokejovou mapu stejně jako Chomutov už od roku 1945 a svůj největší úspěch od vzniku samostatné České republiky zažil v letech 1993-1997, kdy hrál první ligu. Až doposud pak válčil o co nejlepší umístění ve druhé lize. Letos se týmu s velkými ambicemi konečně podařilo postoupit.

„Jsme rádi, že konečně přibyl účastník z Čech, který by mohl přinést větší atraktivitu. Stejně jako Chomutov je to pro nás i soupeř s dobrou dojezdovou vzdáleností. Dá se říct, že to pro nás budou i trošku severočeská derby. Piráti navíc mají příjemný nový stadion. Na ty zápasy se těšíme,“ hlásí Tvrzník.

Fanoušci se tak mohou těšit na hodně vyostřené a atraktivní duely se spoustou zajímavých hráčů.