7. 5. 2019 | Martina Kramerová

Smutné hokejové úterý. Zemřel bývalý brankář a mistr světa Adam Svoboda

Česko se vzpamatovává z velké tragédie. Do hokejového nebe dobrovolně odešel bývalý gólman Adam Svoboda. Dvojnásobný vítěz extraligy a mistr světa z roku 2005 spáchal sebevraždu. Během své kariéry vystřídal řadu angažmá a vedle Pardubic, Slavie či Plzně odchytal v sezoně 2015/2016 několik zápasů také za Litoměřice. Stadion se tak připojuje ke kondolencím a vyjadřuje upřímnou soustrast.

Český hokej zasáhla v úterý další smutná zpráva. Majitel dvou extraligových titulů s Pardubicemi a šampion ze zlatého mistrovství světa ve Vídni 2005 Adam Svoboda spáchal sebevraždu.

Jednačtyřicetiletý bývalý brankář si ve své kariéře zahrál za řadu klubů. Působil například ve Spartě, Pardubicích, pražské Slavii nebo v Plzni. Se sešívaným celkem a indiány dokázal dvakrát vyhrát extraligu, s Pardubicemi si došel i pro stříbro a bronz (2002/2003 a 2010/2011). Jednu bronzovou extraligovou medaili vyválčil také se Spartou (1996/1997) a Plzní (2011/2012).

V sezoně 2015/016 se objevil i v dresu Litoměřic, kde odchytal pět zápasů. Výborně si vedl také v reprezentaci, s níž v roce 2005 vybojoval titul mistra světa.

K tomu přidal o rok později stříbrnou medaili z MS v Lotyšsku. Naposledy pracoval jako trenér mladých brankářů v pardubickém Dynamu. Litoměřický klub vyjadřuje upřímnou soustrast nad náhlou a bolestnou ztrátou rodině, přátelům i dalším pozůstalým.