Milán, lyžovačka v Söldenu i pohoda na chatě. Jak kališníci trávili volno?

Zveřejněno 07.05.2019 | Martina Kramerová
Po konci úspěšné sezony si hráči Stadionu užili zasloužené volno a odpočinek. Teď už se pomalu vracejí do tréninkového procesu. Do konce května plní připravené kondiční plány, poté se sejdou ke společné suché přípravě. Jak si ale kališníci užili dovolenou? Kde a jak ji strávili? Tomáš Král a Martin Kadlec vyrazili do hor, obránce Strejček zase obdivoval italské památky. Markus Korkiakoski si hokejové prázdniny naopak užil s rodinou a kamarády doma v Oulu. Mladí hráči převážně plnili školní resty, které se nakupily během sezony.

Někdo zvolil odpočinek s rodinou, někdo naopak vyrazil do zahraničí. Kališníci se po konci sezony rozprchli na různá místa, aby si plnými doušky užili zasloužené volno. Obránce Jan Strejček vyrazil společně s přítelkyní do Itálie, kde navštívil třeba Milán a jeho slavný Duomo. Jinak podnikal i výlety po Čechách, podíval se třeba na hrad Hněvín a do blízkého okolí. Pak už na sobě ale začal pracovat, aby byl na následující sezonu co nejlépe připravený.

„První tři týdny po skončení sezony jsem si dal úplné volno. Trávil jsem hodně času s přítelkyní, vyráželi jsme na různé výlety. Potom jsme byli ještě na dovolené v Itálii. Pak už jsem na sobě začal zase každý den pracovat. Pohyb mi přece jen chyběl,“ řekl pětadvacetiletý obránce.

Jan Strejček před milánským Duomem.

Pro útočníka Markuse Korkiakoskiho byl dovolenou už jen fakt, že se mohl alespoň na nějakou dobu vrátit do rodného Finska. „ Na pár týdnů vyrážím za rodinou a kamarády. Už se na ně moc těším a budu s nimi trávit takřka veškerý čas."

A jak řekl, tak také udělal. Volné chvíle tráví se svým blízkými ve vesničce poblíž Oulu. Ani tam však nezanevřel na sport. Relaxoval třeba u florbalových bitek se známými. Stejně jako jeho spoluhráči už však začíná s individuálním tréninkem.

Aktivně si volno užíval i bek Patrik Marcel, jehož vášní je box. „Je to pro mě oblíbený sport, který mi pomáhá se odreagovat a navíc i nabírat kondici, což je super,“ prozradil. Nezanedbával však ani rodinu, na kterou neměl v sezoně tolik času. „Taky trávím hodně času s rodinou. Celou sezonu jsem jen trénoval, hrál zápasy a spal, takže přítelkyně už se těšila, až budu mít víc času pomáhat doma,“ usmíval se.

Na chatu nebo na prázdniny k babičce se chystal zadák Jiří Jebavý, jemuž se v lednu narodila dcera Viktorka. K tomu musel dodělávat různé úpravy v bytě, který s partnerkou nedávno rekonstruovali. „Žádnou velkou dovolenou jsme neplánovali, na to je Viktorka ještě moc malá. Předělávali jsme byt, takže ještě pracujeme na nějakých dodělávkách, pořád je co dělat. A pak samozřejmě vyrážíme na procházky s kočárkem.“.

Tomáš Král a Martin Kadlec na společné lyžovačce.

To kapitán Ales Pavlaš si chtěl hlavně odpočinout od zimáku i od hokeje a nabrat energii. Protože vedle působení v áčku trénuje i mládež, měl hodně dlouhou a náročnou sezonu. Z vyřazovacích bojů s Jihlavou navíc vyšel hodně pomlácený, a tak měl v plánu se dát především do kupy a být co nejvíc s rodinou.

Zimním sportům ještě nechtěli dát sbohem brankář Tomáš Král a útočník Martin Kadlec, kteří společně vyrazili na pánskou jízdu. A lyžovačku v rakouském Söldenu si náramně pochvalovali.

Pro mladé hráče bylo období volna především časem, kdy se museli věnovat škole. Františka Klejnu čeká maturita, a tak se snažil především hodně učit. Do školních lavic museli vyrazit i Michael Gaspar, Jan Dluhoš nebo Otakar Šik a další. Tak ať vám to ve škole jde stejně jako na ledě!