5. 4. 2019 | Vít Trubička

Kalich Cup, den 1: Turnaj odstartoval čtyřmi duely, kališníci padli

Mezinárodní turnaj šestých tříd Kalich Cup 2019 má za sebou svůj úvodní den. Každý z týmů odehrál svůj první zápas na turnaji a proběhlo též slavnostní zahájení celé akce. Vítězně do průběhu turnaje vstoupili ústecký Slovan, pražská Sparta a liberečtí Bílí Tygři, o body se podělily celky z Karlových Varů a Sokolova.

Nástup litoměřických hokejistů na ledovou plochu

Skupina A přinesla nejdříve derby mezi Slovanem Ústí nad Labem a domácím Stadionem. Vyrovnaný boj nakonec přinesl první body k ústeckému týmu, jemuž se nakonec povedlo zvítězit.

Obdobně vyrovnaný, byť na góly bohatší, byl druhý souboj ve skupině A mezi Spartou Praha a dánským Esbjergem. Vzájemnou přestřelku zvládli lépe Pražané, kteří doslova vyválčili dva body.

Výsledky skupiny A

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Litoměřice 3:1
HC Sparta Praha - Esbjerg IK 7:5

Ve skupině B jako první proti sobě nastoupily týmy ze západu Čech Karlovy Vary a Sokolov. Velmi vyrovnané střetnutí nakonec přineslo remízu.

Druhým soubojem skupiny B pak bylo střetnutí mezi Bílými Tygry z Liberce a Olomoucí. A tento zápas již tak vyrovnaný nebyl, Severočeši ukázali již od počátku svou převahu, díky tomu také brali první dva body a vyšvihli se do prozatímního čela tabulky.

Výsledky skupiny B

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 2:2
Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 13:4

Daniel Sadil a Bohumil Klepetko při slavnostním zahájení Kalich Cupu

Mezi zápasy ještě proběhlo slavnostní zahájení celého turnaje. Během něj se slova chopil hlavní organizátor Kalich Cupu Bohumil Klepetko a spolu s předsedou litoměřického klubu Danielem Sadilem přivítal všechny účastníky na turnaji a popřál jim hodně štěstí k zisku některého z vystavených pohárů pro vítěze.

Celý turnaj bude posléze pokračovat dalším dnem s velkou porcí jednotlivých zápasů základní části a také prvního souboje o umístění. Domácí Stadion se představí již v deset hodin proti Spartě, posléze v 16:30 proti Esbjergu.

Program druhého dne Kalich Cupu

7:00: HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary
8:30: HC Baník Sokolov - Bílí Tygři Liberec
10:00: HC Stadion Litoměřice - HC Sparta Praha
11:45: Esbjerg IK - HC Slovan Ústí nad Labem
13:15: HC Olomouc - HC Baník Sokolov
15:00: HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec
16:30: Esbjerg IK - HC Stadion Litoměřice
18:00: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Sparta Praha
19:45: Souboj o páté až osmé místo (3A - 4B)

Tabulky po prvním dni turnaje

Skupina A:

1. Sparta - 7:5, 2 b.
2. Ústí nad Labem - 3:1, 2 b.
3. Esbjerg - 5:7, 0 b.
4. Litoměřice - 1:3, 0 b.

Skupina B:

1. Liberec - 13:4, 2 b.
2. Karlovy Vary - 2:2, 1 b.
2. Sokolov - 2:2, 1 b.
4. Olomouc - 4:13, 0 b.