5. 11. 2018 | Vít Trubička

Ostrostřelec Votrubec po těsné prohře béčka v derby: Chyběly gólové šance

Litoměřický B tým má za sebou další derby proti nedalekým Lovosicím. Tentokrát ale na soupeře nevyzrál, byť se v závěru dotáhl na rozdíl jediné branky. Stadion byl navíc úspěšný v přesilovkách, hned čtyři dokázal využít. Hattrick pak dokázal vsítit Kryštof Votrubec. „Měl jsem trochu štěstí, ale jsem rád, že mi to tam padlo,“ řekl o svém gólovém příspěvku.

Proti Lovosicím jste sehráli dosti vyhrocené utkání. Co chybělo k obratu?
Góly a gólové šance. První třetinu jsme prohráli 0:3 a pak už se nám nepodařilo dotáhnout se na soupeře.

Čím vás Lovosice v utkání překvapily?
Zejména bruslením a hrou na puku, což jim vyšlo dobře.

V zápase jste se opírali o přesilovky a využili hned čtyři. Jak moc vám pomohly?
Jak se to vezme. Měli jsme několik akcí i když jsme hráli v pěti, ovšem v přesilovkách se nám povedlo častěji skórovat.

Bylo i určitým impulsem k dotažení skóre to, že jste v polovině utkání vystřídali gólmana?
Neřekl bych. Adam (Švára) sice pustil pár gólů, ale myslím si, že to nebyla jeho chyba. Někdy se tak prostě stane.

Vám osobně se povedlo vsítit hattrick. Těší vás i přesto, že nepřinesl výhru?
Určitě jsem za něj rád. Bylo to trochu se štěstím, ale aspoň, že mi to tam padlo. Škoda, že z toho nebyla výhra, ale co se dá dělat.

V útoku jste nastoupil s novou posilou Markem Leitnerem. Sedla vám spolupráce? Na několika gólech jste se podíleli společně.
Marek je kvalitní hráč. Přišel k nám z druholigové Bíliny a hraje se mi s ním velmi dobře.

Před sebou máte nyní dvojici venkovních duelů v Lounech a v Klášterci nad Ohří. Jak se na ně budete připravovat?
Na tyto celky se budeme připravovat jako na kterýkoliv jiný tým a doufáme v plný bodový zisk.