Do Litoměřic se slétnou Jestřábi, udrží se Stadion na vítězné vlně?

Zveřejněno 12.10.2018 | Vít Trubička

Stadion má před sebou další domácí utkání. Do Kalich Areny přijede Prostějov, který se v tuto chvíli nachází pouze o jednu pozici výše než Litoměřice, přičemž oba celky dělí v tabulce jen jeden bod. I Prostějov má za sebou šňůru tří vyhraných zápasů. Kališníci před sebou tak jistě mají další velmi tvrdý souboj. Přímý přenos sledujte na Hokejka TV.

Údaje před
13. kolem

Porovnání
po 12. kole
7.
Postavení v tabulce
6.
39:34
Skóre
47:34
Jan Kloz (5+10)
Nejproduktivnější hráč
Tomáš Divíšek (7+11)
Jan Kloz (5 gólů)
Daniel Voženílek (5 gólů)
Martin Kadlec (5 gólů)
Nejlepší střelci
Lukáš Žálčík (9 gólů)
Aleš Pavlas (2+8)
Nejproduktivnější obránce
Jan Zdráhal (1+6)
Tomáš Král – 90,68 %
Daniel Dvořák – 93,28 %
Martin Michajlov – 84,21 %
Úspěšnost brankářů
Jakub Neužil – 90,79 %
Tomáš Štůrala – 91,38 %
České Budějovice – Litoměřice 4:5 sn.
Poslední utkání
Prostějov – Třebíč 6:3

Prostějovský celek se již vytrvale drží kolem šestého místa tabulky. Tak zakončil loňskou sezónu a v tomhle postavení i pokračuje. Jestřábi zatím prokládají pravidelně výhry a prohry. Do nového ročníku vstoupili velmi úspěšně výhrami nad Vsetínem, Jihlavou a Slavií. Na svém kontě mají z jedenácti zápasů zatím jen čtyři porážky. Poslední tři utkání zvládli Prostějovští úspěšně. Nejprve porazili 5:0 Havířov, následně 5:4 Ústí nad Labem na jeho ledě a naposledy v domácím prostředí Třebíč.

Autor fotografie: Lubomír Tesař (lhkjestrabi.cz)

Jestřábi mají několik střeleckých lídrů, jasnou jedničkou v brance je již druhou sezonu Neužil

V tabulce produktivity Prostějova figurují na vedoucích pozicích hned tři hokejisté. Jeden je nejproduktivnějším hráčem, druhý nejlepším střelcem a třetí nejlepším nahrávačem. Žádný z hráčů tak v tuto chvíli nedrží dvě první místa zároveň. Nejproduktivnějším hráčem Jestřábů je veterán Tomáš Divíšek. Bývalý hráč Philadelphie Flyers ve svých 39 letech zatím zasáhl do všech jedenácti utkání a nasbíral sedm gólových tref a jedenáct asistencí.

O jednu nahrávku navíc má ale Marek Račuk, čímž mu náleží vedení v této kategorii. Svou bilanci doplnil čtyřmi góly. Nejlepším střelcem Prostějova je s devíti brankami Lukáš Žálčík. Útočník s litoměřickou minulostí k tomu třikrát asistoval.

V brance Prostějova se na devět zápasů objevil Jakub Neužil. V nich má prozatím úspěšnost 90,79 %. Dvakrát mu zdatně sekundoval Tomáš Štůrala. Vedlo se mu v nich o něco úspěšněji, jeho bilance se vyšplhala na 91,38 %. Navíc v jednom utkání udržel čisté konto.

Autor fotografie: Lubomír Tesař (lhkjestrabi.cz)

Stadion se postupně vydává tabulkou výše

Počátek října se Stadionu vyvedl náramně. Litoměřický tým v posledních třech zápasech zamíchal vývojem na samotné špici prvoligové tabulky. Nejdříve této pozice zbavil ve dvojzápase přerovské Zubry, jako ostatně již minulou sezónu v tomto období, poté obral o bod českobudějovický Motor. Ten si sice první pozici díky předešlým výsledkům udržel, další celky jsou ale na odstup pouhých dvou bodů.

Stadion se tím pádem dostal na sedmou pozici v tabulce Chance ligy. Ovšem její střed je velmi vyrovnaný. Kališníci se jednou výhrou mohou dostat na místo páté, které v tuto chvíli drží Slavia, zároveň ale rychle mohou klesnout na desátou příčku. Ta nyní patří Havířovu, jenž ztrácí na Stadion dva body.

Nejproduktivnějším hráčem Litoměřic je již nějakou dobu Jan Kloz s pěti góly a deseti asistencemi. Pět přesných zásahů ale mají na kontě kromě Kloze také Martin Kadlec a Daniel Voženílek. Pozice nejlepšího nahrávače pak dlouhodobě patří Markusovi Korkiakoskimu. Finský útočník přihrával na gól jedenáctkrát, navíc se třikrát gólově prosadil. Spolu s prostějovským Divíškem mu také patří druhé místo v tabulce nahrávačů celé Chance ligy.

V posledních třech zápasech hájil branku Stadionu Daniel Dvořák, který přišel do Litoměřic kvůli zranění Tomáše Krále.

Tomu v brance kališníků patřil úvod sezony. Před zraněním se Král představil v devíti duelech s úspěšností 90,68 %. Do zápasu proti Porubě také zasáhl odchovanec Stadionu Martin Michajlov. V něm si zajistil úspěšnost 84,21 %.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová