18. 9. 2018 | Vít Trubička

Stadion má před sebou další zápas, do Kalich Areny se vydá Frýdek-Místek

Po pauze ve čtvrtém kole se hráči Stadionu připravují na další soutěžní utkání Chance ligy. V domácím prostředí přivítají Frýdek-Místek. Slezané jsou na tom zatím úplně stejně jako Litoměřičtí, ze třech zápasů mají stejně jednu výhru a dvě prohry. Utkání začíná ve středu 18 hodin, živý přenos sledujte na Hokejka TV.

Údaje před

úspěšnost brankářů
Nick Malík – 89,47%
Lukáš Daneček – 89,46%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Posledních 5 zápasů z pohledu Frýdku-Místku

• Frýdek-Místek – Třebíč 8:2
  • Frýdek-Místek – Havířov 0:3
  • Kladno – Frýdek-Místek 4:1
  • Dubnica – Frýdek-Místek 2:5
  • Krakow – Frýdek-Místek 5:1

Frýdecko-místečtí nezahájili nový ročník úspěšně

Rysi se k prvnímu zápasu vydali na Kladno. Proti Rytířům si ale nevedli příliš dobře a středočeskému celku podlehli 1:4. Načež odehráli další dvě utkání v domácí Hale Polárka. Oba dva se vyvíjely diametrálně odlišně. Poprvé Havířovu podlehli 0:3, což si ovšem vybrali v zápase s Třebíčí, kterou přestříleli 8:2. Před zítřejším zápasem v Litoměřicích ale ještě Frýdek-Místek sehraje utkání v Ústí nad Labem.

Autor fotografie: Jan Velčovský (hcf-m.cz)

Rysí sestava doznala několika změn

Kádr Frýdku-Místku po loňské sezóně značně prořídl. Ku příkladu v brankovišti zůstali jen dva původní gólmani – Lukáš Daneček a Jan Hlaváč. Trojici doplnil teprve šestnáctiletý Nick Malík. Počet obránců se zredukoval z třinácti na devět. Z toho jen pět z nich nastupovalo za Frýdek-Místek i loňskou sezónu. Nejmarkantnější úbytek zaznamenal Frýdek-Místek v útoku. Z 32 útočníků jich v Hale Polárka zůstalo jen čtrnáct, navíc jen jedenáct přešlo do nového ročníku Chance ligy.

Autor fotografie: Jan Velčovský (hcf-m.cz)

Stadionu se daří více doma než venku

I litoměřický tým zatím odehrál trojici soutěžních utkání. Domácí derby s ústeckým Slovanem z nich vyšlo o parník nejlépe. Litoměřičtí přehráli Slovan rozdílem třídy, což se projevilo na výsledku, neboť Stadion zvítězil vysoko 6:1. Venkovní utkání Stadionu byla o poznání vyrovnanější. Vyrovnaný duel v Havířově rozhodla ve prospěch AZetu chyba sudího. Druhý zápas v Třebíči rozhodl jediný gól navíc do branky Tomáše Krále. Proto mají kališníci na svém kontě zatím ze třech zápasů tři body.

Autorka fotografie: Karolína Štolcová