11. 9. 2018 | Tereza Kejřová

Kališníci míří do Třebíče

Kališníci se ve třetím kole Chance ligy vydají do vzdálené Třebíče. Zatímco Třebíč má za sebou pouze jedno utkání, kdy porazila ústecký Slovan po samostatných nájezdech 4:3, Litoměřice čeká už třetí zápas v pěti dnech. Na kontě má prohru a výhru z derby se Slovanem. Utkání mezi Třebíčí a Litoměřicemi startuje v 17:30. Přímý přenos z utkání můžete sledovat na Hokejka TV.

SK Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice

Tomáš Král – 93,85%
ubráněná oslabení
využití přesilovek

Třebíč vstoupila do sezóny vítězně

Třebíč má za sebou zatím pouze jedno utkání, kdy v prvním kole vyrazil třebíčský celek na sever Čech k zápasu s ústeckým Slovanem. Pro Horáckou Slavii byl start do sezóny úspěšný a z Ústí si odvezl dva body po výhře 4:3 po samostatných nájezdech. O úspěch v nájezdech se postaral Karel Vejmelka, který nepropustil za svá záda ani jeden gól a střelcem vítězné branky se stal Silvestr Kusko.

Třebíč odehrála ve své přípravě devět utkání s bilancí čtyř výher a pěti proher. První utkání tradičně odehrála proti svému partnerskému celku z TELH Kometě Brno, která však nasázela své „farmě“ osm branek a pro Třebíč to byla nejvyšší porážka v rámci přípravy před touto sezónou.

Mezi své další soupeře zařadila Horácká Slavia prvoligové celky jako Přerov, Vsetín, Prostějov a druholigový Žďár nad Sázavou. V zápase se Žďárem ukázala Třebíč vysokou produktivitu, když první zápas vyhrála 5:2 a v odvetném zápase si dokázali zvednout sebevědomí vysokou výhrou 11:2.

Autor fotografie: Karel Zdvořáček (Sporty Ústí)

Hráčský kádr Horácké Slavie

Třebíč se musí tuto sezónu obejít bez dlouholetých opor Davida Dolníčka a Romana Erata, protože oba ukončili své bohaté kariéry. Třebíč má však možnost do své sestavy zapsat mladé a nadějné hráče z partnerského klubu HC Kometa Brno. V útoku budou bílé hvězdy spoléhat na centra prvního útoku Adama Rašku nebo Lukáše Nedvídka, který v předminulé sezóně nastupoval za kališníky. V obranných řadách se k týmu Třebíče během přípravy připojil mladý tvořivý bek Karel Nedbal, který se osvědčil Třebíči jako spolehlivý obránce již v minulé sezóně.

Výsledky Třebíče v přípravě

• Třebíč - Přerov 3:2
  • Prostějov - Třebíč 2:3
  • Třebíč - Prostějov 2:3
  • Vsetín - Třebíč 4:2
  • Žďár nad Sázavou – Třebíč 2:11
  • Třebíč - Žďár nad Sázavou 5:2
  • Třebíč - Vsetín 0:2
  • Přerov - Třebíč 3:2sn
  • Třebíč - Kometa 1:8

Litoměřice nastoupí ke třetímu zápasu

Litoměřičtí v prvním kole narazili na Havířov, přestože si v první polovině zápasu dokázali vytvořit náskok 2:0, nakonec z Havířova odjeli bez bodu po prohře 2:4. Pro kališníky je start nového ročníku Chance ligy náročný, jelikož odehrají hned tři zápasy v pěti dnech. Navíc hned v pondělním utkání odehráli derby s ústeckým Slovanem, které Litoměřice ovládly vysoko 6:1 a hattrickem se navíc blýsknul Daniel Voženílek.

Autorka fotografie: Sarah Ráblová (hc-havirov.cz)

Výsledky Litoměřic po dvou kolech

• Litoměřice – Ústí nad Labem 6:1