10. 9. 2018 | Vít Trubička

Marek Domský: Každé přátelské utkání je přínosem do mistrovských zápasů

Litoměřický B tým má za sebou poslední přípravné utkání. V něm Kralupům nad Vltavou vrátil úvodní porážku z jejich ledu a zvítězil 5:4. V obou zápasech byl střelecky velmi aktivní Marek Domský, dohromady nastřílel hned sedm branek. Pět v utkání v Kralupech, následně dvě v domácí odvetě.

Dnešní utkání bylo svým způsobem dramatické. Rozhodl ho až gól v 58. minutě. Jaký bylpodle vás klíč k úspěchu proti kralupskému celku?
Připadá mi, že proti silnějším soupeřům hrajeme úplně jinak. Podle mě se strašně rychle přizpůsobujeme hře druhého týmu a nehrajeme úplně svůj hokej.

V čem byly Kralupy nepříjemné?
Nejvíce asi v útočném pásmu, kdy nás nenechali rozehrát.

Proti Kralupům jste odehráli dva velmi vyrovnané zápasy, jednou se radoval soupeř, podruhé vy. Přesto, v čem byly od sebe odlišné?
V Kralupech bylo menší hřiště, hra měla rychlejší spád. Jinak to bylo víceméně podobné.

Příští týden vás čeká první kolo v Klášterci nad Ohří. Jak se na něj připravujete a jaký byl přínos tohohle zápasu?
Každé přátelské utkání je přínosem do mistrovských zápasů. Musíme se v nich ponaučit z chyb a napravit je. Budeme se v Klášterci snažit vyhrát a věřím, že vyhrajeme.

Ve dvojzápasu s Kralupy jste byl mimořádně střelecky produktivní, pět gólů v prvním zápase, dnes další dva.
Je to věc, co potěší. Celá lajna makala, kluci mi to tam připravovali. Góly mi tam padly hlavně díky jim.

Takže jste už víceméně sehraní v nových formacích?
Nehraje se mi s nimi špatně. Uvidíme, jak to zůstane do sezóny.

Jak byste zhodnotil celé přípravné období po posledním přátelském zápasu?
Nebylo to úplně ideální, pořád je na čem pracovat. Já věřím, že to zlepšíme.