Týden plný hokeje je u konce, potrápí Stadion lídra tabulky?

Zveřejněno 03.11.2017 | Vít Trubička

Na kališníky čeká před reprezentační přestávkou poslední ze série domácích zápasů. Za to jeden z řady těch atraktivnějších, do Kalich Areny se vůbec poprvé vydá bývalý dlouholetý účastník Tipsport Extraligy – karlovarská Energie. Ta zatím potvrzuje roli lídra, již dlouhou dobu neopustila první místo, směle míří k návratu zpět do Extraligy. Ovšem Stadion již prokázal, že na domácím ledě dokáže favority potrápit. Atraktivní utkání začíná v 17:00, kromě návštěvy Kalich Areny jej můžete sledovat prostřednictvím tvcom.cz

Údaje před
21. kolem

Porovnání
po 1. - 20. kole
7-3-4-6
celková bilance
11-4-2-3
9.
postavení v tabulce
1.
31
získané body
43
54
počet vstřelených branek
70
55
počet obdržených branek
32
Vítězslav Bílek (8+7) – 15 bodů
nejproduktivnější hráč
Matic Podlipnik (9+14) – 23 bodů
Vítězslav Bílek – 8 tref
nejlepší střelec
Ondřej Beránek – 11 tref
Aleš Pavlas – 12 nahrávek
nejvíce asistencí
Matic Podlipnik – 14 nahrávek
Martin Havelka – 49 TM
nejtrestanější hráč
Václav Skuhravý – 32 TM
Lukáš Doudera – 23:11
nejvyšší průměrný ice-time
Martin Rohan – 21:54
Martin Michajlov – 92,79%
Tomáš Král – 92,17%
Milan Klouček – 87,92%
úspěšnost brankářů
Filip Novotný – 94,04%
Tomáš Závorka – 91,33%
47,45%
Podíl střel na branku oproti ostatním střelám
60,49%
84,31%
ubráněná oslabení
89,16%
9,91%
využití přesilovek
20,79%

Posledních 5 kol z pohledu karlovarské Energie

  • Karlovy Vary – Přerov 4:2
  • Karlovy Vary – Kladno 3:2
  • Karlovy Vary – Benátky nad Jizerou 8:2
  • Karlovy Vary – Ústí nad Labem 2:3
  • Třebíč – Karlovy Vary 2:3 pp.

Energetici pouze třikrát ztratili plný počet bodů

Z dosavadní dvacítky zápasů dokázali karlovarští patnáctkrát zvítězit. Mají navrch i nad jedním z hlavních konkurentů v bojích o postup do extraligy, Kladnem. Rytíři v obou dosavadních zápasech proti Karlovým Varům padli, poprvé výsledkem 2:6, podruhé 2:3. Dominanci předvádí Energie zejména v domácí KV Areně, kterou se podařilo vyplenit pouze ústeckému Slovanu, částečně Frýdku-Místku. Ostatní celky z ní odjížděly bez bodů. Venkovní bilance je pro karlovarské méně příznivá, ze čtyřech utkání si odvezli domů porážku.

Předchozím zápasem zakončovali Energetici čtyřzápasovou sérii domácích zápasů. Přerovským Zubrům dokázali vrátit porážku z prvního duelu, hraného v MEO Areně. Po většinu zápasu karlovarští ukazovali svou převahu, přestože se Přerovu povedlo utkání v závěru dvěma brankami zdramatizovat. I tak ale Karlovy Vary uhájily výhru 4:2 a pojistily se na prvním místě tabulky WSM Ligy.

Autor fotografie: Jan Čech (Karlovarský deník)

Předchozí utkání Vary ovládly

Na rozdíl od současnosti, v 8. kole dělil oba soupeře jediný bod. Karlovy Vary měly na svém kontě pouze o jednu výhru navíc. Zprvu vyrovnané utkání rozhodla přesilovka Energetiků, kterou ukončil úvodním gólem utkání Daniel Krejčí. Litoměřičtí se pouštěli do mnoha šancí, naráželi na neprůstřelného Filipa Novotného. Naopak Karlovy Vary poslaly ještě dva puky za záda Milana Kloučka z holí Jaromíra Kverky a Henriho Tuominena. Poté již jen Energetici kontrolovali hru, výhra je posunula zpět do čela tabulky.

8. kolo, 30.9: HC Energie Karlovy Vary – HC Stadion Litoměřice 3:0
Branky a nahrávky: 13. Krejčí (Flek, Beránek), 36. Kverka (Harkabus, Podlipnik), 48. Tuominen (Gorčík, Skuhravý).
Střely na branku: 30:19
Vyloučení: 3:6
Využití: 2:0
Sestava Karlových Varů: Novotný – Krejčí, Sičák, Rohan, Podlipnik, Tomeček, Weinhold – Rachůnek, Gríger, Flek – Harkabus, Kverka, Stloukal – Davídek, Skuhravý, Gorčík – Beránek, Tuominen, Kohout.
Sestava Litoměřic: Klouček – Pavlas, Kvasnička, Strejček, Smetana, Jebavý, Jandus – Stříbrný, Hanták, Bílek – Kantner, Šimeček, Chalupa – Pilař, Miškář, Helt – Havelka, Komárek, Jirásek.

Autor fotografie: Jan Čech (Karlovarský deník)

Ofenzivě vládne Podlipnik, brankoviště hájí Novotný

Posila karlovarských z francouzského Lyonu, slovinský obránce Matic Podlipnik drží se svými 23 body, které si zajistil devíti trefami a čtrnácti nahrávkami, místo nejproduktivnějšího obránce celé WSM Ligy. V celkovém souhrnu jsou před ním pouze ústečtí Antonín Melka a Jaroslav Roubík. Nejlepším střelcem karlovarské Energie je Ondřej Beránek, který provětral síť soupeřovy branky hned jedenáctkrát.

Dvanáct startů má na svém kontě Filip Novotný, který si v nich připsal úspěšnost 94,04%. Novotný uvolnil osmkrát místo v brance Tomáši Závorkovi, ten byl úspěšný 91,33%.

Autor fotografie: Jan Čech (Karlovarský deník)