První venkovní duel – Stadion zavítá do Prostějova

Zveřejněno 12.09.2017 | Vít Trubička

Po smolné prohře s Motorem České Budějovice čeká na kališníky reparát. V rámci druhého kola se vydají k prvnímu venkovnímu duelu na Hanou. Jestřábi v prvním kole prohráli v hanáckém derby na ledě Přerova 0:2. I oni tedy mají velkou motivaci, podpořenou tím, že se poprvé v sezóně představí v domácím prostředí. Utkání na prostějovském zimním stadionu začne ve středu v 18:00.

Předchozí zápas Prostějova

Ihned v prvním kole čekalo na hráče Prostějova první hanácké derby. Již v šesté minutě se ZUBR ujal vedení po trefě Tomáše Fořta. Navýšit vedení se Přerovu podařilo až v 43. minutě po zásahu Milana Procházky. Jestřábi tento duel dohrávali bez Jana Rudovského, který v 33. minutě zasáhl do hlavy obránce Přerova Lukáše Chmelíře.

Autor fotografie: Jan Gebauer (hokejprerov.cz)

Jestřábí letní příprava

Prostějov sehrál sedm přípravných duelů. V šesti z nich vyzval soka z WSM Ligy, jednou nastoupil proti soupeři z Tipsport Extraligy. Tři z nich vyhrál, jednou prohrál po nájezdech, třikrát prohrál v základní hrací době. V prvním duelu přivítal doma Frýdek-Místek, jemuž podlehl 2:5. I druhé střetnutí nedopadlo pro Jestřáby úspěšně. Odehrál jej na ledě Třebíče, jemuž podlehl 2:3. Následné dva zápasy se podařilo Prostějovu ovládnout. První z nich odehrál doma proti Havířovu, který porazil 5:2. Druhou výhru si Prostějov připsal ve venkovní odvetě proti Frýdku-Místku, jemuž uštědřil debakl 5:1. Hned poté přivítali Jestřábi doma Třebíč. Velmi vyrovnaný zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byla Horácká Slavia úspěšnější a zvítězila 4:3. V posledním domácím zápase dokázal Prostějov porazit 2:1 extraligové Pardubice. Generálku na novou sezónu sehráli Jestřábi proti nováčkovi WSM Ligy Vsetínu. Tři body zůstaly Na Lapači po vsetínské výhře 6:2.

Autor fotografie: Lubomír Tesař (lhkjestrabi.cz)

Změny v kádru soupeře

Jestřábi po loňské sezóně přišli o Martina Nováka, ten zamířil do českobudějovického Motoru. Barvy extraligové Jihlavy nyní hájí Lukáš Žálčík. Dalším odchozím hráčem byl Lukáš Krejčík, nyní hájící barvy pražské Slavie. Jakub Šlahař odešel do nedalekého Přerova. Do Litvínova zamířil gólman Pavel Kantor. Dalším hráčem, který zamířil do Extraligy je Alexandr Grebeňuk, momentálně působící v Pardubicích. K soupeřům z WSM Ligy zamířili Tomáš Kvapil (do Karlových Varů) a Petr Štindl (do Kladna). Druholigové celky posílili Jiří Vokurka (Kobra Praha) a Marek Kaluža (Poruba). Tomáš Protivný přerušil kariéru. Posledním hráčem, který opustil Jestřábí letku byl Radim Matúš, jenž zamířil do Znojma.

Místo nich však přivedli plno posil. Asi nejvýznamnějšími jsou Tomáš Nouza a Jan Starý. První přišel z Motoru České Budějovice, druhý z Pardubic. Gólmanskou dvojici doplnil Dominik Groh z juniorského týmu Mladé Boleslavi. Do obrany přišel z Českých Budějovic Dušan Žovinec, ze slovenských Nových Zámků Jiří Drtina, z druholigového Kolína Josef Horyna a z Benátek nad Jizerou Ondřej Mikliš. Útočné řady Prostějova dále doplnili Tomáš Divíšek z Mostu, David Dvořáček z Havířova, Milan Švarc z Klatov. Z druholigového finského RoKI přišel Daniel Voženílek.

Vzájemné zápasy loňského ročníku

26.9.2016, 8. kolo: Litoměřice – Prostějov 5:1
Branky a nahrávky: 15. Ondráček (Šulc, Rubeš), 16. Frühauf (Paločko, Kalla), 28. Nedvídek (Frühauf, Barák), 55. Veselý, 56. Pilař (Kopta, Hanták) – 35. Rudovský.

5.11.2016, 21. kolo: Prostějov – Litoměřice 1:4
Branky a nahrávky: 59. Půhoný (Šlahař) – 24. Nedvídek (Pletka, Švagrovský), 28. Valášek (Jebavý, Kalla), 39. Nedvídek (Pletka), 40. Hanták (Šulc).

14.12.2016, 34. kolo: Litoměřice – Prostějov 8:3
Branky a nahrávky: 2. Ondráček (Kalla, Nedvídek), 4. Loskot (Hanták, Kopta), 9. Ondráček (Pletka, Šulc), 9. Hanták (Loskot, Kopta), 13. Nedvídek (Plášil, Ondráček), 23. Švagrovský (Pilař, Jebavý), 50. Veselý (Kopta), 59. Miškář (Veselý, Barák) – 16. Augustin (Fiala), 31. Rudovský (Matuš, Novák), 45. Indra (Zabloudil, Hozák).

30.1.2017, 47. kolo: Prostějov – Litoměřice 4:3
Branky a nahrávky: 2. Matuš (Žálčík), 21. Fiala (Švec, Hozák), 23. Rudovský (Indra, Martin Novák), 46. Žálčík (Šlahař, L. Luňák) – 20. J. Veselý (Jaroslav Kalla), 47. Kalla (J. Veselý, Stoklasa), 52. Stoklasa.

Autor fotografie: Vojtěch Cermánek