Na Stadion čeká první soutěžní utkání

Zveřejněno 08.09.2017 | Vít Trubička

Po šesti měsících čeká na hráče Litoměřic další soutěžní utkání. Do Kalich Areny zavítá českobudějovický Motor. Z velké části obměněný tým Litoměřic vyjede k utkání po šestizápasové přípravě, v nichž poměřil síly s dalšími účastníky WSM Ligy, převážně ze severozápadu Čech. Utkání s jedním z favoritů WSM Ligy, který pro nadcházející sezónu opět vyhlásil extraligové ambice, začíná v 17:00.

Příprava Motoru

České Budějovice odehrály v rámci své letní přípravy devět zápasů. Většina z nich byla proti týmům z Tipsport Extraligy, dvakrát Motor přivítal zahraničního soupeře. V prvním utkání přivítaly Budějovice na svém ledě kazašský Irtyš Pavlodar, jemuž podlehly 1:2 v prodloužení. Následovala dvojice zápasů proti extraligovým týmům – Plzni a Pardubicím. Oba dva Motor prohrál. Se Škodou Plzeň 2:4 a s Dynamem Pardubice vysoko 0:5. Poté přivítali hráči Budějovic na svém ledě dalšího zahraničního soupeře, jímž byl reprezentační výběr Jižní Korey. Soupeře, který se v České republice připravoval na nadcházející Zimní Olympijské hry hrané na jeho území, smetl 9:1. Následovala domácí odveta proti Pardubicím. I tu Motor prohrál, byť už ne tak výrazně, pouze 2:4. Série domácích utkání Motoru pokračovala střetnutím proti dalšímu favoritovi WSM Ligy, Rytířům Kladno. Zde si Motor připsal další výhru 3:1. Poslední přípravný domácí zápas odehrály Budějovice proti Plzni. Odveta proti extraligovému soupeři jim pro tentokrát vyšla na výbornou a svého soupeře doprovodili na cestu domů s debaklem 6:1. Zbylé dvě utkání Motor prohrál. První proti Znojmu z EBEL, druhé proti Kladnu. Znojmo na svém ledě dokázalo zvítězit 4:1, Kladnu se povedlo vrátit soupeři porážku z předchozího zápasu a soupeře přehrát v poměru 3:0.

Autor fotografie: Tomáš Miklík, hcmotor.cz

Změny v kádru soupeře

V brankovišti Motoru došlo pouze k jediné změně. Ke stávající trojici gólmanu Bláha, Gába, Kváča přibyl David Honzík, který do Budějovic přišel na střídavé starty z pražské Sparty. Obranné řady Motoru opustili Martin Mazanec, jehož novým působištěm se stalo francouzské Nice, Jakub Suchánek, nyní hájící barvy extraligové Jihlavy a Dušan Žovinec, který přestoupil do Prostějova.

Na místo nich se z rakouského Salzburgu vrátil do Budějovic Zdeněk Kutlák, který okamžitě převzal kapitánské Céčko na dresu. Z Plzně přišel na hostování Patrik Marcel a z Hamiltonu Bulldogs z americké OHL se vrátil do Budějovic Ondřej Kachyňa.

Útok Motoru opustil Jakub Babka, který si stále hledá angažmá. Do Znojma odešel Tomáš Guman. Angažmá si hledá i další odchozí Štěpán Hřebejk. Zpátky do slovenského Zvolena se vrátil Michal Chovan. Další hráč, který rozšíří Jestřábí letku z Prostějova přeletem z Motoru, je Tomáš Nouza. Do extraligového Chomutova odešel Luboš Rob. Angažmá si stále hledá i Vladimír Škoda. Tomáš Vak ukončil kariéru a stal se novým trenérem Irtyše Pavlodar v Kazachstánu. Posledním odchozím hráčem byl Američan Benjamin Walker, který zamířil do druholigového německého Freiburgu.

Mezi nově příchozí útočníky Motoru se řadí Kanaďan Timothy Crowder, který do Budějovic přišel po dvou sezónách ve francouzském Amiens. Do seniorského týmu Motoru se posunul Jakub Doktor. Ze slovenského Martinu přišel Peter Galamboš. Dalším novým juniorem v seniorském kádru Motoru se stal Jakub Kánik. Velkou posilou pro Motor je navrátilec Václav Nedorost, který strávil poslední tři sezóny ve Slovanu Bratislava v KHL. Poslední posila Motoru je pro Stadion velice známá. Je jí Martin Novák, jenž se na jih Čech přesunul po dvou letech v Prostějově.

Vzájemné zápasy v loňském ročníku

1.10.2016, 10. kolo: Litoměřice – České Budějovice 1:3
Branky a nahrávky: 29. Veselý (Kalla, Ondráček) – 8. Pavlin (Heřman, Pajič), 9. Esposito (Žálčík, Babka), 34. Pýcha (Babka).

12.11.2016, 23. kolo: České Budějovice – Litoměřice 3:2
Branky a nahrávky: 8. Nouza, 36. Nouza (Heřman, Žovinec), 47. Nouza (Heřman) – 9. Rubeš (Švagrovský, Pletka), 57. Smetana (Kalla, Pavlas).

28.12.2016, 36. kolo: Litoměřice – České Budějovice 0:3
Branky a nahrávky: 29. Chovan (Walker, Pavlin), 56. Chovan (Fillman, Čermák), 59. Pajič (Chovan).

Autor fotografie: Vojtěch Cermánek

4.2.2017, 49. kolo: České Budějovice – Litoměřice 4:5pp.
Branky a nahrávky: 22. Mucha (Vráblík, Škoda), 22. Vlček (Fillman), 49. Fillman (Rob), 56. Rob (Pýcha) – 19. Kalla (Miškář), 39. Loskot (Plášil, Kopta), 54. Stoklasa (Kalla), 60. Kalla (Kopta, Plášil), 61. Plášil (Stoklasa).