Stadion nastoupí k prvnímu domácímu utkání

Zveřejněno 09.08.2017 | Vít Trubička

Na kališníky čeká druhý přípravný zápas. Po jednobrankové prohře v Ústí nad Labem se představí na domácím ledě proti Benátkám nad Jizerou. Obměněný litoměřický tým se bude zcela jistě chtít ukázat před domácími fanoušky v co nejlepším světle a napravit zaváhání z předchozího zápasu. Přijďte jej tedy podpořit od 18:00.

Dosavadní průběh letní přípravy Benátek nad Jizerou

Benátky nastoupily již ke dvojici přípravných zápasů. Oba sehrály s pražskou Slavií. V obou Slavii podlehli. První zápas v Edenu skončil pro Benátky blamáží. Na dva góly Kadlece, jeden Jankovského a jeden Furcha dokázaly reagovat pouze jediným gólem, a to z hole Patrika Maiera. Domácí odveta byla o poznání vyrovnanější. Dlouho to zde vypadalo na vyrovnanou přestřelku. Na trefu benáteckého Hrníčka reagoval Krejčík. Benátky poté poslal do vedení Adam Dlouhý, o chvíli později však bylo opět vyrovnáno, po gólu Krliše. Slavia poté ve hře dominovala a definitivně ji do vedení poslal David Šafránek.

Změny v kádru Benátek nad Jizerou

Benátky v nové sezóně mohou využít služeb dvou nových gólmanů. Jedním je Josef Kořenář, který zde má vyřízené střídavé starty z extraligové Jihlavy. Druhým je liberecký junior Matěj Žajdlk.

Do obrany přišlo větší množství Bílých Tygrů juniorů. Jmenovitě tedy Vratislav Kunst, Ivan Korecký a Vítek Turský. Do obranných řad přišli i dva hráči odjinud. Prvním je Patrik Maier. Ten přišel ze slovenských Nových Zámků. Druhý je navrátilec z Vrchlabí, Adam Jandejsek.

Útočné řady Benátek rozšířil jen jeden mladý Tygr, Jiří Průžek. Další hráči přišli z jiných týmů. Druhým novým útočníkem se stal Radek Veselý, v minulé sezóně nastupoval za Kadaň a Most. Zřejmě největší posilou benáteckého týmu se stal Matěj Psota, který v minulých dvou sezónách nastupoval za Horáckou Slavii Třebíč. Poslední posilou Benátek je Zdeněk Král, přišel ze slovenských Michalovců.

Dosavadní průběh letní přípravy Stadionu

Na rozdíl od Benátek mají kališníci za sebou pouze jedno přípravné utkání a to proti největšímu rivalovi, ústeckému Slovanu. Kališníci se zde rvali až do posledního dechu, přesto se jediným střelcem celého utkání stal ústecký David Merta, který se prosadil v první polovině druhé třetiny. Stadion v tomto zápase vyzkoušel celou řadu nových posil, které dle slov trenéra Daniela Tvrzníka ukázaly potenciál do budoucích bojů ve WSM Lize.

Vzájemné zápasy v loňském ročníku

  • 5.10.2016: Litoměřice - Benátky 3:1
  • 16.11.2016: Benátky - Litoměřice 2:1 pp.
  • 4.1.2017: Litoměřice – Benátky 2:3
  • 11.2.2017: Benátky - Litoměřice 4:2