Nová sezóna začíná – Stadion vyjede k prvnímu přípravnému utkání

Zveřejněno 07.08.2017 | Vít Trubička

Po delší době čekání a mnoha změnách během letní přestávky nastoupí litoměřický tým opět k zápasu. Představí se proti ústeckému Slovanu na jeho ledě. V letošní sezóně však Stadion i Slovan budou mít jedno pojítko, tím je spolupráce s litvínovskou Vervou. Zápas na Zimním stadionu města Ústí nad Labem začne v 18:00

Hráčské změny v kádru Litoměřic

K dosavadním velkým změnám v kádru, které souvisely s novými projekty, přišla jedna další. Těsně před tímto zápasem přišlo do litoměřického týmu osm nových hráčů v rámci projektu ČSLH. Z pražské Sparty přišel brankář Adam Wolf, obránce Martin Jandus a útočníci Tomáš Pšenička a Vojtěch Komárek. Z Mountfieldu HK přišli útočníci Filip Jirásek a Jaroslav Dvořák. Z Litvínova obránce Josef Myšák a útočník Jan Bečvář.

Změny v kádru soupeře

Kromě již výše zmíněné spolupráce Ústí s Litvínovem, začal Slovan spolupracovat i s Mladou Boleslaví. Od obou týmů získal Slovan převážně hráče juniorského věku.

Kádr Slovanu před začátkem sezóny opustilo větší množství hráčů. Jmenovitě Jaroslav Kasík a Zdeněk Doležal, kteří zamířili do pražské Slavie. Petr Přindiš, který se vrátil do druholigového Sokolova. Jan Dalecký, ten bude v příští sezóně nastupovat v dánském Herning Blue Fox. Dosud si hledají angažmá Patrik Moskal a Jaroslav Moučka. Dominik Málek se vrátil zpět do Litoměřic. Z hostování se vrátil i Vojtěch Komárek, ten však do pražské Sparty. Další navrátilec z hostování, tentokráte do extraligových Pardubic, je Patrik Poulíček.

Během letní přípravy došlo k dalšímu zúžení kádru, který opustili Patrik Balcar, Jan Mašek, Matěj Krejčík, Ondřej Kopta, Famil Amirov, Václav Janeček. Tito hráči se patrně vrátili do svých mateřských klubů, jimiž jsou Kladno či Mladá Boleslav, popř. budou nastupovat za Děčín.

V brankovišti budou pokračovat pouze Martin Volke, Jakub Soukup a Jan Dlouhý. Tým opustil Martin Kosina. Do obrany přišel z Mladé Boleslavi Matěj Hes, z Děčína se tamtéž navrátil Radomír Vaněk.

autor fotografie: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Dosavadní průběh letní přípravy Slovanu

Na rozdíl od Litoměřic je Slovan ve své přípravě o malý kousek dále. Za sebou má již zápas s Vervou Litvínov, odehraný na Zimním Stadionu Ivana Hlinky. Přestože Litvínov nastoupil převážně s hráči širšího kádru, dokázal zvítězit 6:3.

Sestava Slovanu v posledním zápase: Volke (31. Krofta) – Hes, Zdvořáček, Mašák, Mlčoch, Hucek, Loukota, Vaněk, Balcar – Macek, Musliu, Uhlík, Mical, Janeček, Markulinec, Severa, Sladkovský, Navarra, Amirov, Kopta, Krejčík.

Autor fotografie: hcverva.cz