Milan Klouček: mistrovství světa v hlavě mám, ale neřeším to

Zveřejněno 02.08.2017 | Miroslav Kejmar
Devatenáctiletý brankář, který už stihl chytat druhou ligu za Kolín, českou nejvyšší soutěž v Pardubicích a také za všechny reprezentační kategorie. Tou poslední je aktuálně výběr do devatenácti let, se kterým vybojoval druhé místo na posledním turnaji v Žilině. Letos si poprvé zachytá WSM Ligu a zároveň by se rád podíval na mistrovství světa juniorů v USA.
V posledním červencovém týdnu absolvoval kemp s reprezentací do 19 let a také turnaj v Žilině, kde obsadil druhé místo za prvním Švýcarskem. „Obsadili jsme druhé místo, jelikož jsme prohráli první zápas se Švýcarskem, což si myslím, že bylo způsobeno dlouhou herní pauzou. Ale postupem času se naše výkony zlepšovali“, říká devatenáctiletý brankář. Sám odchytal dvě utkání, ze kterých vyšel vítězně. „Sice jsem byl ze začátku nervózní, ale to ze mě po pár střelách spadlo“, dodal.

Že by měl být účastníkem projektu s pracovním názvem „Dukla“ se dozvěděl od agenta a generálního manažera Pardubic, a bývalého brankáře Litoměřic, Dušana Salfického. „Původně to vypadalo, že půjdu jinam, ale nakonec se to přehouplo sem do Litoměřic“, přiznává Klouček. I když ho čeká první sezóna mezi dospělými, nervózní určitě není. „Odchytal jsem pouze dvě celá utkání v Pardubicích, což není mnoho. Takže doufám, že pomůžu týmu k dobrým výsledkům a posune mě to někam dál“, výří optimismem.

Zatím je v Litoměřicích pár dní a rozkoukává se. „Jsem tu vůbec poprvé, takže se zatím oťukávám. Je super, že tu mám všechno při ruce. Z hotelu do šatny to mám pár kroků, jídlo také“. Milan zkoušel porovnat podmínky v Pardubicích a v Kalich Areně. „Musím říct, že na to, že se tady hraje první liga, tak je tu super. Samozřejmě Pardubice jsou o kousek víš, ale na poměry WSM Ligy je to tu skvělé“, schválí Kalich Arenu.

Letos ho čeká velká výzva a tou je mistrovství světa juniorů v Buffalu. Měl by se předhánět o post v týmu s dalšími třemi gólmany. I tak k této velké akci přistupuje s chladnou hlavou, „samozřejmě to mám v hlavě, ale snažím se na to nemyslet. Chci hlavně chytat co nejlépe, jak umím a buď to vyjde, nebo ne“, uzavírá nový brankář Litoměřic.