17. 11. 2023 | Filip Hulín

Střelec Hauser: Urputný zápas! Z gólu jsem měl ohromnou radost

Stadion vyhrál i druhý zápas po reprezentační pauze, když si na domácím ledě vyšlápl na Přerov. Jedním ze střelců byl i Petr Hauser, který ve 42. minutě krásnou střelou využil přesilovou hru. ,,Jsem rád, že jsem to konečně protrhl, protože jsem měl smůlu a vůbec mi to tam nepadalo i když jsem hodně střílel. Měl jsem ohromnou radost, že jsme vyhráli, a navíc jsem dal gól,“ řekl dvacetiletý forvard.

Stadion zapsal důležitou výhru proti Přerovu. Jak utkání vypadalo z tvého pohledu?

Zápas byl urputný. Ukázali jsme, že jsme tým, protože jsme zase museli otáčet, ale když chceme a hrajeme to co máme, tak nám to jde.

Vyslali jste na branku Přerova hned 33 střel. Byl to klíč k úspěchu?

Bylo to velmi důležité, protože když se hodně střílí a chodí do branky, tak z toho vznikají dobré situace a gólové šance.

Tobě se podařilo vstřelit gól, který byl pro tebe první v sezoně. Jsi rád, že ti to tam konečně padlo?

Jsem rád, že jsem to konečně protrhl, protože jsem měl smůlu a vůbec mi to tam nepadalo, i když jsem hodně střílel. Měl jsem ohromnou radost, že jsme vyhráli, a navíc jsem dal gól.

Za Stadion jsi odehrál čtyři zápasy a tvůj icetime se pohybuje okolo osmnácti minut. Jak důležitý je pro tebe vysoký čas strávený na ledě?

Icetime, který mám v Litoměřicích, mi hodně pomůže do budoucna a každým zápasem se posouvám, takže jsem rád, že tu můžu nastupovat.

Nastupuješ v lajně s Petrem Tonem a Josefem Jíchou. Jak se ti s nimi hraje?

Hraje se mi s nimi dobře, ale pořád si to ještě sedá, protože spolu hrajeme druhý zápas. Zbývá nám ještě vyladit detaily, ale celkově si myslím, že hrajeme dobře.

Poslední dva zápasy jste museli otáčet. Co je klíčem k takovým obratům?

Nikdy se nevzdat a pořád hrát stejně. Důležité je ukázat týmovou kvalitu a hrát až do konce, což se nám vyplácí. Každá výhra je důležitá a zvedá nám sebevědomí.

V sobotu vás čeká zápas v Sokolově. Bude to pro tebe speciální zápas, když jsi v dresu soupeře minulou sezonu nastupoval?

Určitě. Mám tam kamarády a kluky s kterými jsem hrál. Bude to zajímavý zápas a doufám, že mě tam moc nebudou nahánět.