16. 3. 2022 | Vít Trubička

Měli jsme hodně neproměněných šancí, to nás srazilo, mrzí Jana Holého

Po celou sezonu byl Jan Holý jedním ze základních kamenů kališnické sestavy. Tím pádem se chopil i hodnocení posledního litoměřického čtvrtfinálového utkání, do kterého i on sám nastoupil poznamenán celotýmovou virózou, kvůli které vynechal třetí zápas série. „Nakoplo nás, že jsme dokázali stáhnout nepříznivý stav 0:3 a nevzdali jsme se, bohužel to ale nevyšlo,“ zamrzelo ho osobně.

S Prostějovem dlouhá bitva, ukončená v třinácté minutě prodloužení. Jak moc mrzí takové vyřazení?

Mrzí to strašně. Byla to vyrovnaná série. Prostějov byl ale šťastnější a postoupil.

Bylo pro vás v zápase určitým nakopnutím, že jste dokázali dorovnat nepříznivý stav 0:3 z úvodu?

Samozřejmě. Po první třetině jsme si řekli, že není co vzdávat a máme ještě dvě třetiny na to, abychom vývoj otočili. Podařilo se nám to stáhnout, ale nakonec to nevyšlo.

Utkání bylo ve prospěch Prostějova rozhodnuto dvojnásobnou přesilovkou. Bylo smolné, že právě tímto momentem to celé skončilo?

Tahle početní výhoda už byla spíše jen na soupeři, zda ji promění nebo ne. Povedlo se mu to, tím pádem byl konec.

V celé sérii jste vy byli vždy tím, kdo musel dotahovat. Bylo to třeba i psychicky náročnější?

Určitě. Doma jsme se střelecky trápili. Na ledě soupeře nám to sice padalo, ale pořád jsme měli více šancí, ze kterých jsme měli dát góly. To nás srazilo.

Jaký byl Prostějov pro tebe osobně soupeř v této sérii?

Mně Prostějov jako soupeř tolik nesedí, ale v play-off je úplně jedno koho dostanete.

Jak těžké bylo se vypořádat s oslabenou sestavou kvůli viróze?

Skoro třičtvrtě kabiny mělo horečky, někoho to nepustilo do zápasů vůbec, někdo přijel na druhý zápas, další hráli oba dva v takovém stavu. Myslím si, že to na nás bylo vidět. Chyběla nám šťáva a už to vůbec nebylo ono.

Jak ses ty cítil v tom druhém zápasu?

Cítil jsem se strašně.

Věřili jste si, že kdyby něco takového neproběhlo, dokázali byste přes Prostějov přejít?

Jistě. Kdyby tohle nebylo, tak by sice nebyl náš postup úplnou samozřejmostí, ale myslím, že bychom to udělali. Není ale na co se vymlouvat.

Jaký je teď momentálně další týmový program?

Už nám zbývá jen nějaká akce, za sebou máme mítink s vedením, a pak už bude konec.