24. 10. 2021 | Martina Kramerová

Bek Marcel: V kabině byl řev! Pak jsme se zlepšili, ale nespadlo to tam

Do sestavy Stadionu se nedávno vrátil po zranění, na ledě byl i v zápase, ve kterém kališníci prohráli se Sokolovem. Jako hlavní důvod prohry uvedl Patrik Marcel prvních deset minut utkání, kdy Litoměřice inkasovaly čtyři branky. „Prvních deset minut bylo katastrofálních, a to rozhodlo,“ zhodnotil zkušený obránce.

Stadion sehrál se Sokolovem vyrovnanou partii, nakonec ale prohrál o jedinou branku. Jak bys utkání zhodnotil?

Do zápasu jsme neměli dobrý vstup. Měli jsme špatné hned první střídání. Stává se nám to poslední dobou často. Prvních deset minut bylo katastrofálních, a to rozhodlo.

Zmínil jsi „černou“ desetiminutovku. Jak si takový výpadek vysvětlit?

Vůbec nevím. Teď hraju třetí zápas po zranění. Kluci mě na to první zápas připravovali. Říkali mi, že jim začátky teď nejdou. I když jsme se snažili, tak se nám to stalo znovu. Opravdu nevím, čím to může být.

Do druhé třetiny naskočil jiný tým, který dokázal srovnat na 4:4. Co jste si po špatné první části řekli v kabině?

V kabině byl řev. Vynadali jsme si, řekli si, co bylo špatně a co musíme zlepšit a povzbudili se do další části.

Průvan v kabině vám pomohl. Co jste zlepšili z herního pohledu?

Hlavně obranu. V první třetině jsme hořeli, ve druhé jsme to zlepšili a navíc se prosazovali v útoku.

Během prostřední periody jste nastřelili tři tyčky. Neproběhlo ti hlavou, že se od vás odvrátilo i pověstné štěstí?

Asi ne. Za to, co jsme předvedli za těch prvních deset minut první třetiny, jsme si to asi ani nezasloužili.

Do utkání jste nastoupili v trochu jiné sestavě. Mohlo to mít vliv i na vaši hru?

Minulý zápas jsem hrál s Matějem Pinkasem, tentokrát s Jirkou Ticháčkem, takže to bylo jiné. Ale jsme tady na to zvyklí, že každý zápas hrajeme v trochu jiné sestavě.

V závěru jste se snažili ještě vyrovnat. Nechyběly vám už síly? Přece jen jste museli mazat velký náskok.

Určitě si nemyslím, že by nám chyběly síly. Zkrátka nám to tam nespadlo.

Do sestavy ses nedávno vrátil po zranění. Jak se teď cítíš, už je vše v pořádku, nebo tě ještě něco limituje?

Devět zápasů jsem nehrál a bylo to dlouhé. První dva zápasy byl horší, ale teď už to bylo dobré.