2. 8. 2021

Seriál o tetování (2): Vlk či křídla. Moje kérky symbolizují hlavně rodinu, říká Martin Procházka

Mezi hokejisty i jinými sportovci jsou velmi oblíbená tetování. Nejinak tomu je i u útočníka Martina Procházky, který si nechal udělat hned čtyři kérky. Ty symbolizují především jeho rodinu a hokej a byly vytvořeny najednou. Co všechno má forvard vytetované a jak si náměty vybíral?

Tvé tělo zdobí hned několik kérek. Co máš vytetovaného a kde?

Mám čtyři tetování. Na předloktí je podobizna vlka. Kolem toho jsou geometrické tvary. Pak na druhé straně zvenku předloktí mám šíp, k tomu tam jsou moje oblíbená čísla, pak také hokejka a psí tlapka. Na předloktí mám křídla.

Jaký pro tebe mají jednotlivá tetování význam a co symbolizují?

Vlk symbolizuje smečku, rodinu nebo blízký okruh lidí kolem mě, kteří se o mě postarají nebo já o ně. Geometrické tvary mám rád a líbí se mi to, takže jsem zvolil tohle. Šíp symbolizuje, jak šla moje kariéra, jsou tam moje oblíbená čísla, i kdy tam teď chybí moje nově oblíbená třiadvacítka (smích – pozn. redakce), hokejka je symbol hokeje a psí tlapka mého pejska. Ty kruhy, co mám na lokti, jsou rodinné – aby se křížily, protože ta nejtlustší symbolizuje taťku, slabší mamku a tečkovaná bráchu. Ty čáry jsou propojené, a proto jsme to vymysleli takhle a líbí se mi to. Křídla představují ochranu celého mého života a toho, co mám vyjádřeného na té ruce.

Kterou kérku sis nechal udělat jako první a kdy to bylo?

Bylo to udělané všechno zároveň v jeden den a mám to rok.

Co domluvy s tatérem. Jak probíhaly debaty ohledně návrhů?

Vlka a křídla jsem už měl vybrané, to už jsme pak neřešili. On si to natiskl a vytetoval. Ale čáry a šíp jsme vymysleli společně, když jsem mu řekl, co bych chtěl a co by se mi líbilo a on do toho vložil svoji fantazii.

Pořídit si čtyři tetování najednou je dost netradiční. Proč jsi do toho šel takhle zostra?

Bral jsem to jako jedno velké tetování na čtyřech místech. Není to nic velkého, takže se to zvládlo ve dvou dnech.

Sleduješ tatérské trendy? A koukáš na kérky jiných sportovců, které by tě mohly inspirovat?

Že bych to extra sledoval, se říct nedá. Ale občas projíždím nějaké fotky nebo kouknu, když na mě nějaká tetování vyskočí na sociálních sítích. Na kérky, které mají hráči NHL, fotbalisti, basketbalisti nebo zápasníci v kleci, se dívám. Některá tetování se mi líbí, některá jsou odvážnější. Ale pokud se mi líbí, dokážu to ocenit.

Hodně populární je tetování přes celou ruku nebo nohu. Jak se ti tenhle trend líbí?

Celý potetovaný rukáv nebo noha se mi líbí, ale když je člověk potetovaný celý, nebo z větší části, to už je třeba na mě moc. Na někom to vypadá hezky, ale já sám bych si to neudělal.

Co kérky na holkách? Ano, nebo ne?

Podobný příběh jako u kluků. Na některých holkách tetování vypadá dobře, na některých to tak hezké není. i když záleží na tetování. Ale ani na holce mi nevadí třeba rukáv, když to vypadá hezky a má to nějaký hlubší význam.

Přemýšlel jsi o tom, že tetování jen tak nezmizí a budeš ho mít i ve stáří?

Určitě. Přemýšlel jsem o tom dlouho a nechával si to projít hlavou. Nakonec jsem se podíval na taťku a představil si, jak by to na něm vypadalo. Tetování by mu slušelo, takže jsem si řekl, že když budu mít taky takovou postavu a ruku jako má on, tak to bude i ve starším věku vypadat dobře.

Obvykle se říká, že člověku jedno tetování nestačí a vždy pokračuje dalším. Jak to máš ty?

Přemýšlím o tom, že si bych si ještě něco pořídil. Ale zatím to není na programu dne.