20. 3. 2021 | Martina Kramerová

Obránce Holý: Výkon nebyl špatný! Tentokrát nám ale nešly přesilovky

Přestože v posledních minutách duelu s Jihlavou skóroval a dotáhl Stadion na dostřel jediné trefy, po závěrečné siréně vůbec spokojený nebyl. Kališníci ani po jeho trefě nedokázali s výsledkem už nic udělat a v první bitvě čtvrtfinále padli 2:1. Podle bývalého obránce Dukly zápas rozhodly přesilové hry. „Průběžně se to vyvíjelo celkem dobře. Drželi jsme stav 0:0 a nehráli vůbec špatně. Ale tentokrát nám nešly přesilovky, Jihlava je docela slušně bránila. V jednom oslabení nám dokonce dala gól. K tomu jsme málo stříleli a bohužel se to zlepšilo až ke konci zápasu, když už nám teklo do bot,“ řekl šestadvacetiletý obránce.

I když jste s Jihlavou drželi krok takřka celý zápas, nakonec jste v prvním duelu čtvrtfinále prohráli. Jak bys úvodní duel série zhodnotil?

Do zápasu jsme šli s tím, abychom nedostali rychlý gól a nemuseli dotahovat. Průběžně se to vyvíjelo celkem dobře. Drželi jsme stav 0:0 a nehráli vůbec špatně. Ale tentokrát nám nešly přesilovky, Jihlava je docela slušně bránila. V jednom oslabení nám dokonce dala gól. K tomu jsme málo stříleli a bohužel se to zlepšilo až ke konci zápasu, když už nám teklo do bot.

Bylo na soupeři poznat, že po přímém postupu na chvíli vypadl ze zápasové tempa? Nebo se s tím Jihlavští vypořádali dobře?

Možná to tak trochu bylo, ale myslím, že hráli tak, aby hned na začátek neudělali nějaké chyby a nedostali se pod tlak. Přece jen jsou v sérii favority a nechtěli si dovolit ztratit první zápas.

První gól zápasu padl až ve třetí třetiny? Čím to? Zapůsobila nervozita a opatrnost?

Určitě. Nikdo nechtěl udělat chybu, všichni hráli na jistotu dozadu, než aby se hnali dopředu. Nebyla skoro žádná přečíslení. Až potom v naší přesilovce jsme to zkazili a dostali první gól.

Oproti předchozím utkáním proti Sokolovu chyběla větší disciplinovanost. Donutil vás k faulům soupeř svou hrou, nebo spíš byly z kategorie zbytečných?

Faulů tam z naší strany bylo hodně, a to je špatně. Některé z nich byly zbytečné. Přesilovky byly na obě strany, oni jednu proměnili a my v jedné naopak dostali gól. To musíme zlepšit.

26:56
Tolik minut strávil na ledě Jan Holý v úvodním zápase čtvrtfinále.

Kvůli desetiminutovému osobnímu trestu scházel na ledě celkem dlouho i Martin Procházka. Jak těžké bylo se muset obejít bez hráče první formace?

Bylo to hodně těžké, Martin nám na ledě určitě chyběl.

Jihlava vedla v 60. minutě 2:0 a tobě se povedlo snížit. Branku jsi ale příliš neslavil. To kvůli jihlavské minulosti? Nebo proto, že do konce už moc nescházelo a šance na vyrovnání byly takřka nulové?

Obojí. Pořád mám Jihlavu v hlavě. Pořád si s klukama píšeme, pošťuchujeme se. Když jsem se podíval na čas a zjistil, že zbývá 14 vteřin, tak jsem si říkal, že už je asi pozdě. I když jsme ještě měli šance a do poslední vteřiny věřili, že to srovnáme.

Zmínil jsi, že jsi stále v kontaktu s bývalými spoluhráči. Hecovali jste se i před vzájemným čtvrtfinále?

Ne. Viděli jsme až tady a při zápase jsme si občas něco řekli, ale každý jsme se snažili soustředit spíš na hokej.

Už v sobotu čeká kališníky duel číslo dvě. Co ve výkonu zlepšit, aby se tentokrát povedlo zvítězit?

Celkový výkon nebyl vůbec špatný, i když tam samozřejmě byly chyby. Ale musíme zlepšit přesilovky, které byly v prvním zápase alfou a omegou.