12. 1. 2021 | Filip Hulín

Navrátilec Svoboda: Komfortně jsem se necítil. Mrzí mě, že na stadion nemůžou diváci

Kališníci po dobrém výkonu porazili Kolín a vyhráli potřetí v řadě. Velkou zásluhu na triumfu měl i navrátilec Tomáš Svoboda, který zaznamenal gól a dvě asistence. ,,Je to pro mě závazek. Nejsem tu jen proto, abych si přišel někam zahrát. Mrzí mě, že na stadion nemůžou diváci, protože by se přišla podívat rodina a kamarádi. Situace je ale všude stejná a s tím se nedá nic dělat,“ okomentoval svůj návrat zkušený forvard.

Proti Kolínu jste zaznamenali třetí výhru v řadě. Jaký to byl zápas z tvého pohledu?

Vyhráli jsme, a navíc i slušným rozdílem. Určitě musíme mnoho věcí zlepšit. Občas jsme měli chaos v našem obranném pásmu, takže to jsou věci, na kterých je třeba zapracovat.

V zápase sis připsal tři body. Jsi spokojený se svým výkonem?

To určitě. I když jsem se úplně komfortně necítil, protože jsem hrál naposledy před měsícem v Třebíči. Jsem rád, že jsem to nějakým způsobem zvládnul a snad půjdu herně nahoru.

Tým si připsal třetí výhru v řadě. Myslíš, že to mužstvo může nakopnout do zbytku sezony?

Naše postavení neodpovídá předvedené hře. Navíc nyní jdou zápasy rychle po sobě. Musíme se zlepšovat, aby až přijde správný čas, byla naše forma dobře načasovaná.

Letos jsi odehrál několik zápasů ve druhé lize. Jaké pociťuješ rozdíly oproti Chance lize?

Co se týče tempa, tak Znojmo bylo favorit, takže se proti nám chtěl každý vytáhnout, protože celý kádr byl profesionální. Úroveň druhé ligy bych vůbec nepodceňoval, samozřejmě tam jsou týmy, které jsou horší, ale co jsem měl šanci poznat, tak úroveň není vůbec špatná.

V Litoměřicích probíhá projekt Dukla, který pomáhá s výchovou mladých hráčů. Jak na něj nahlížíš?

Zatím jsem do toho moc nenakoukl, protože tu nejsem dlouho. Ale je to velká šance pro mladé hráče. Mají tu všechno nachystané. Zázemí a servis je v Litoměřicích lepší jak v některých extraligových týmech. Mladí si musí uvědomit, že pokaždé to takhle není dané a musí to brát tak, že tu nejsou za odměnu, ale aby si osahali dospělý hokej a neustále se zlepšovali.

Jak se těšíš na předávání zkušeností mladým hráčům?

Doufám, že si kluci něco vezmou. I když sám teď nejsem v nějaké skvělé formě, protože jsem už čtyřikrát rozjížděl sezonu odznova. Navíc teď byla dlouhá pauza a přes svátky se toho moc nenatrénovalo, jelikož jsme ve Znojmě museli být v omezeném počtu, takže to nebylo ideální. Snažil jsem se do toho co nejrychleji dostat.

Je pro tebe speciální motivace vrátit se do svého mateřského klubu?

Určitě. Je to pro mě závazek. Nejsem tu jen proto, abych si přišel někam zahrát. Mrzí mě, že na stadion nemůžou diváci, protože by se přišla podívat rodina a kamarádi. Situace je ale všude stejná a s tím se nedá nic dělat.

Už ve středu vás čeká dlouhá cesta do Šumperka. Co od zápasu čekat?

Podle posledních výsledků se Šumperk zvedá, obměnili tým a porazili Vsetín a Havířov. Doufám, že tam pojedeme v pohodě po třetí výhře v řadě. Když budeme plnit to, co máme , a uklidníme se v obraně, tak máme velkou šanci na úspěch.