30. 11. 2020 | Martina Kramerová

Útočník Beran o tripu: Proti AZetu jsme se sesypali. Poruba? Nejlepší zápas sezony

Kališníci přivezli z moravskoslezského tripu tři body, když padli s Havířovem a vyhráli v duelu proti Porubě. Ve druhém zápase s Toraxem se o triumf velkou měrou zasloužil Matěj Beran, který vstřelil dvě branky a na jednu nahrál. „Jsem za to rád, ale od toho tu jsem. Abych pomáhal týmu,“ uvedl zkušený forvard. Zhodnotil i litoměřickou hru a bodový zisk. „V Havířově jsme nedokázali hrát celých šedesát minut. Hráli jsme jen první třetinu a posledních deset minut. Ve druhé třetině jsme se navíc úplně sesypali. Proti Porubě jsme naopak odehráli asi náš nejlepší zápas v sezoně a tři body brali zaslouženě.“

Stadion se vrátil z víkendového tripu, kdy odehrál dvě těžká utkání, s jednou výhrou. Jak moravskoslezský dvojzápas zhodnotit?

Z tripu si vezeme tři body, což bereme. Chtěli jsme jich samozřejmě šest, ale i jedna výhra se počítá, protože jsme hráli s těžkými soupeři.

Proti Havířovu se vám nedařilo, s Porubou jste se naopak blýskli parádním obratem. Jak bys oba duely porovnal?

V Havířově jsme nedokázali hrát celých šedesát minut. Hráli jsme jen první třetinu a posledních deset minut. A to nikdy nestačí. Ve druhé třetině jsme se navíc úplně sesypali. Proti Porubě jsme naopak odehráli asi náš nejlepší zápas v sezoně. Až na vyloučení, která byla něco šíleného. Tři body jsme ale brali zaslouženě.

Torax vyrazil do vzájemného zápasu jako lídr Chance ligy. Odpovídala tomu jeho herní síla?

Nemyslím si. Určitě už jsme tuhle sezonu hráli s lepšími soupeři, než je Poruba.

Po sobotní porážce s AZetem asi nebylo vůbec jednoduché hodit výsledek za hlavu a zkoncentrovat síly. Co jste si řekli v kabině?

Snažili jsme začít odznovu a na sobotní výsledek nemyslet. V kabině jsme si k tomu něco řekli, ale to by mělo v kabině také zůstat.

Na jedné straně vás může těšit, že jste produktivní v přesilovkách, na druhou mrzet, že sbíráte stále hodně vyloučení. Čím to?

Velice často děláme zbytečné fauly. Říkáme si to před každým zápasem, ale zatím jsme bohužel stále hodně vylučovaní. Přesilovky jsme na druhou stranu měli parádní.

Ty si z tripu vezeš skvělou osobní nadílku – dva góly jsi sám vstřelil a na dva přihrál. Jak moc tě tyhle statistiky těší?

Jsem za to samozřejmě rád. Ale od toho tu jsem. Abych pomáhal týmu vyhrávat.

Oběma utkáním předcházela náročná cesta přes celou republiku, k tomu dva duely ve dvou dnech. Jak jsi se s tím popasoval?

Pro mě osobně bylo náročnější hrát v sobotu po dlouhé cestě autobusem. Jinak mi dva zápasy ve dvou dnech vůbec nevadí.

Tento týden míříte opět na venkovní hřiště. Na čem musíte v trénincích zapracovat, abyste se vraceli i tentokrát s body?

Musíme zapracovat na tom, abychom nebyli tolik vylučovaní a nedělali hloupé ztráty u modrých čar.