26. 11. 2020 | Filip Hulín

Jihlava nás přehrávala. Hecování s bývalými spoluhráči proběhlo, řekl bek Holý

Stadion si v prvním domácím utkání po restartu neporadil s Jihlavou, s kterou prohrál o čtyři góly. Pro litoměřického obránce Jana Holého se jednalo o speciální utkání, v Dukle totiž strávil předchozí dvě sezony. ,,Bylo to super. Před zápasem proběhly nějaké srandičky, během zápasu jsme se trošku pošťuchovali. Škoda, že to nevyšlo, teď se mi budou smát,“ okomentoval zápas proti bývalému klubu bek Stadionu.

Dukla si z Litoměřic odvezla všechny tři body. Jaký to byl zápas z tvého pohledu?

Jihlava nás přehrávala celý zápas. Nedokázali jsme si poradit s jejím napadáním, i když jsme si o tom na poradě před zápasem říkali. Celkově pro nás špatný zápas.

Co stálo za neúspěchem? Byla to horší obrana nebo produktivita?

V obraně jsme nehráli špatně, oni dali dva góly z přesilovek, které sehráli dobře. My jsme moc nestříleli a nedostávali se do pořádné koncovky. To se pak vyhrát nedá.

Jaké je to hrát zápasy, když do týmu přicházejí mladí hráči a neustále se mění sestava?

Já to tak nevnímám. Jsou tu kluci, kteří pojedou na mistroství světa do dvaceti let a bojují o místo, takže hrají naplno. Oni ten systém znají, hraje se tu podobně jako ve dvacítce, takže žádný problém není.

Hrál jsi proti svému bývalému klubu. Jaké to pro tebe bylo?

Bylo to super. Před zápasem proběhly nějaké srandičky, během zápasu jsme se trošku pošťuchovali. Škoda, že to nevyšlo, teď se mi budou smát.

Proběhlo před zápasem nějaké hecování s bývalými spoluhráči?

Proběhlo, psali jsme si s bývalými spoluhráči. Před zápasem jsem se viděl s trenéry a kustody. Podali jsme si ruku a řekli pár slov. Všichni jsme rádi, že se hraje.

Jan Holý byl v nemocnici navštívit svého bývalého spoluhráče Daniela Koláře.

Daniel Kolář opustil utkání na nosítkách. Jaké to bylo vidět svého kamaráda odjíždět v nehokejové pozici?

Bylo to strašné. Viděl jsem, jak mu dal Jan Výtisk čistý hit a Daniel Kolář zůstal ležet. Mrazilo mě a do konce zápasu jsem se pořádně nemohl soustředit. Nebylo to příjemné.

Proti Jihlavě jste odehráli první domácí utkání bez diváků. Co říct na prázdné tribuny?

Při zápase to moc nepociťuju, soustředím se hlavně na zápas. Je to ale znát, protože je slyšet každé slovo, které spoluhráči a trenéři říkají. Už aby se to vrátilo do normálu.

O víkendu váš čeká moravský dvojzápas. Co od zápasů s Porubou a Havířovem čekat?

Konečně body. Musíme už konečně bodovat, abychom se dostali na lepší pozici, protože tohle je špatný začátek.