30. 9. 2020 | Martina Kramerová

Sahali jsme po bodech. Chybou jsme se o ně připravili, mrzelo útočníka Válka

V zápase se Vsetínem pořádně přiložil ruku k dílu a zapsal dvě asistence. Ani jeho bodový příspěvek ale na vítězství nestačil. Kališníci nenašli odpověď na soupeřův gól z 55. minuty a na domácí půdě poprvé v sezoně prohráli. „Sahali jsme po bodech, ale svou chybou jsme se o ně připravili. Jinak to byl podle mého vyrovnaný zápas,“ zhodnotil duel útočník s dvaadvacítkou na zádech.

Přestože to na ledové ploše dlouho vypadalo nadějně, Stadion nakonec čtvrtou výhru v řadě před domácími fanoušky nepřidal. Rozhodujícím momentem se stala situace z 55. minuty, kdy hosté vstřelili vedoucí gól. Kališníci na něj už nenašli odpověď a prohráli 3:4.

Právě tento okamžik považoval za klíčový i dvoubodový forvard Válek. „Sahali jsme po bodech, ale svou chybou jsme se o ně připravili. Špatně jsme vystřídali, dostali gól, a pak už jsme to nedotáhli do konce. Nestihli jsme srovnat a soupeř si odvezl výhru,“ popsala litoměřická dvaadvacítka.

0+2
Takovou bodovou bilanci měl Lukáš Válek v zápase se Vsetínem.

Šestadvacetiletého útočníka prohra mrzela o to víc, že se Vsetínem Stadion odehrál vyrovnanou partii. „Nemyslím si, že by byl Vsetín lepší. Když se dostali na puk v útočném pásmu, tak asi byli silnější než my, ale to je jediné. Jinak nás v ničem nepřevyšovali. My si to prohráli sami,“ přiznal.

I když se skóre nakonec zastavilo na výsledky 4:3 pro Valachy, góly začaly padat až ve druhé třetině. Podle Válka měla pomalejší rozjezd na svědomí určitá svázanost obou týmů. „I když tam nějaké šance byly, bylo to ze začátku hodně svázané. Vsetín je kvalitní soupeř a my pro něj taky. Oni věděli, že jsme tady porazili Kladno, takže nevěděli, co od toho čekat. Nakonec to byl vyrovnaný zápas,“ uvedl.

Zároveň se zamyslel nad tím, kde jeho mužstvo tlačí pomyslná bota. „Vždycky máme celkem dobrý zápas, ale jedna chyba nás připraví o body. Když tohle vylepšíme, můžeme bodovat proti komukoliv. Dokázali jsme si to proti Kladnu. Když takhle budeme hrát proti všem soupeřům a nejen proti top týmům, myslím si, že můžeme porazit kohokoliv,“ uzavřel zkušený útočník.