8. 2. 2018

Sráží nás nedisciplinovanost a málo střílíme, soudí Dominik Málek

Vytáhlý obránce Dominik Málek, ač stále poměrně mladý, obléká prvoligový dres litoměřického Stadionu už pátou sezónu a naskakuje také za druholigový Děčín. V letošní sezóně si v 18 zápasech první ligy připsal 3 kanadské body. Dominika jsme požádali o rozhovor po utkání proti týmu karlovarské Energie.

Dominiku, mohl byste nám říct pár vět k 1. třetině utkání, která nakonec zřejmě rozhodla o výsledku celého zápasu?

My jsme vůbec nedodržovali to, co jsme si řekli. Lítali jsme po celé třetině a to byl asi kámen úrazu. Byla tam spousta střel z mezikruhu a z toho padaly góly.

Opět vás srážela vyloučení. Během prvních jedenácti minut jste měli tři. Trenéři vás na to jistě upozorňují.

Ano, upozorňují. A to nebylo jen tenhle zápas, ale i ty zápasy předtím, například v sobotu v Ústí. Měli jsme si na to dávat pozor. Většinou to byly fauly hokejkou, i když nevím, jestli oprávněné, ale rozhodčí to písknul, takže to tak je.

Zmínil jste zápas v Ústí. Co se tam dělo tu 2. třetinu? Padlo hodně osobních trestů, ale my jsme z hlediště úplně nepochopili, co se na ledě děje.

Byla to naše nedisciplinovanost, padaly tam různé narážky. To si rozhodčí nenechá líbit a samozřejmě to potrestá.

Výsledek nakonec nebyl nejhorší, ale i tam jste dostali dvě branky z oslabení. Když to srovnáte s dnešním utkáním - sobotní zápas byl asi vyrovnanější, dneska vás soupeř přehrával.

Přesně tak. Neřekl bych, že Ústí hrálo lepší hokej než my. Byla to škoda. Nacpali nám tam dva smolné góly a nám chybělo zakončení. S tím pak nejde nic udělat.

Vy jste sice obránce, ale přesto - nedaří se vám dávat góly. V Ústí jste vstřelili jeden, dnes jste vyšli střelecky naprázdno. Chybí tu zkušenost starších hráčů? Přeci jen osa týmu se rozpadla…

Je to znát, ale nemyslím si, že bychom tu bez nich neměli střelce. Naopak. Kluci umí dát gól, ale asi chybí štěstí. Taky máme málo střel. Vždyť dnes jsme v 1. třetině měli snad jednu za 15 minut, to je žalostně málo. Přicházíme o pozice, kdy můžeme vystřelit z mezikruhu, místo toho přihráváme do rohu, odkud pak chceme střílet. To mi přijde jako hloupost.

Když si teď promítnete zápasy, které jste v 1. lize odehrál, který se vám líbil nejvíc? Kde se vám nejlépe hrálo?

Teď váhám, ale líbil se mi poslední zápas proti Třebíči, kdy jsme to otočili. A taky se mi líbil zápas, který jsme hráli doma s Prostějovem. Při těchto dvou zápasech jsem se cítil dobře a i jako tým jsme je odehráli kvalitně.

Letos jste odehrál několik zápasů v Děčíně, můžete srovnat úroveň 2. ligy a WSM ligy?

Jelikož se letos z WSM ligy nepadá, tak týmy nabraly spoustu mladých hráčů a starší hráči, kteří nesehnali angažmá, tak skončili v 2. lize. Hraje tam teď spoustu zkušených hráčů a určitě se nedá říct, že by byla 2. liga špatná, ale nedodržuje se tam takový herní systém jako v 1. lize. Je to spíš takový létavý hokej.

V sobotu jedete do Kladna, takže se musím zeptat - jak se těšíte na Jaromíra Jágra? Už jste to probírali?

Neprobírali, ale samozřejmě všichni víme, proti jaké ikoně budeme hrát. Ale nejedeme si tam zahrát hokej s Jardou Jágrem. Není konec sezóny, je to pořád ještě základní část a my chceme ukázat, že v nás něco je. Budeme chtít vyhrát. Každopádně je to určitě pocta pro každého hráče zahrát si proti Jágrovi. I když kdoví, jestli nastoupí. Ale jak říkám, nejedeme si tam jen tak zahrát, jedeme pro body.

Děkujeme za rozhovor.