5. 11. 2017

Reprezentovat je pro mě vždycky veliká čest, konstatuje Matyáš Kantner

Po utkání s Karlovými Vary jsme se na několik otázek zeptali devatenáctiletého útočníka Matyáše Kantnera, který v tomto utkání vstřelil první branku Stadionu a v následujících dnech se vydá s českou hokejovou reprezentací U20 do Ruska.

Matyáši, můžeš nám krátce zhodnotit utkání proti Karlovým Varům?

Myslím si, že pro nás bylo toto utkání velice těžké. V týmu Varů je mnoho zkušených hráčů a většina z nich má zkušenosti i z Extraligy. My jsme podali bojovný výkon, celý zápas jsme odmakali a myslím, že jsme si tu dnešní výhru zasloužili.

Dnes jsi vstřelil první litoměřickou branku, mohl bys nám tuto situaci popsat?

Dostal jsem dobře shozený puk na mantinel a měl jsme okolo sebe hodně místa. Udělal jsem dva rychlé kroky do středu hřiště a snažil jsem se hlavně netrefit žádného beka, naštěstí to tam spadlo.

Která třetina se ti z tvého pohledu zdála jako nejpovedenější, pokud tedy nebudeme počítat poslední vteřinu utkání?

Asi bych úplně jednu třetinu nevybral. Myslím si, že všechny třetiny byly víceméně vyrovnané. Chvílemi jsme tlačili Vary my a chvílemi zase oni nás. Byl to velice vyrovnaný zápas a nemyslím si, že bychom v nějaké třetině hráli lépe než v jiné.

Připravovali jste se nějak speciálně na dnešního soupeře?

Popravdě jsme se moc nepřipravovali, většinou se soustředíme sami na sebe. Trenéři nám pustili, jak Karlovy Vary hrají oslabení a přesilové hry, a to bylo v podstatě všechno.

Dnes jste hráli šest přesilovek a šest oslabení, ale ani jeden tým je nevyužil. Bylo to tedy o tom, že kdo dá první gól, ten bude na koni?

Nejspíš to tak bude. Když v zápasu padne takhle málo gólů, tak většinou ten jeden gól utkání rozhodne. Dnes jsme ho naštěstí dali my.

Jak by jsi porovnal tento zápas s minulým zápasem proti Ústí, které dalo první branku a vyhrálo?

Podle mého názoru zde vždycky rozhodne ten první gól, protože se zápas pak vždy těžko otáčí. Když Ústí dalo první gól, tak pro nás to bylo velmi těžké. Dnes jsme dali první gól my a byla to pro nás dobrá zkouška, jestli dokážeme udržet zápas proti takovému mužstvu jaké mají Vary.

Teď odjíždíš s reprezentací do Ruska, můžeš nám k tomu něco říci?

Od mistrovství světa osmnáctek jsem s reprezentací nikde nebyl a velice se tam těším. Reprezentovat je pro mě vždycky veliká čest a budu se snažit si to tam pořádně užít.

V posledních zápasech sis možná trochu zvýšil sebevědomí, to by ti před reprezentační pauzou mohlo hrát do karet, že?

Posledních pár zápasů se nám podařilo odehrát dobře, tak doufám, že na to navážeme i s klukama v Rusku.

Děkuji za rozhovor