18. 1. 2016 | Petra Pilbauerová

Aleš Krátoška: Špatný zápas musíme hodit za hlavu

Během zápasu s Havířovem padla jediná branka Litoměřic a to v poslední minutě z hole Aleše Krátošky. Pro něj debutový gól o něco snížil náskok, který si soupeř během šedesáti minut vytvořil. Dvacetiletý útočník hraje zároveň v juniorském týmu Hradce Králové.

Co říkáte na zápas proti Havířovu?

Do utkání jsme vstoupili špatně a celou hru jsme dost podcenili. V podstatě by se dalo říct, že jsme čtyřicet minut vůbec nehráli. Nedařilo se nám dohrávat souboje a celkově to byla bída. Hrát jsme začali až deset minut před koncem zápasu.

Jak probíhalo vstřelení Vašeho gólu?

Měl jsem štěstí a obdržel jsem dobrou přihrávku od Richarda Kristla. Puk už potom proletěl gólmanovi mezi betony.

Čím to podle Vás bylo, že se vám začátek utkání nepovedl?

V první řadě jsme nebruslili a navíc jsme nehráli to, co nám řekl trenér.

Do konce základní části sezony nezbývá mnoho utkání..

Musíme špatný zápas hodit za hlavu a příště to vyhrát za tři body.

V Litoměřicích jste prvním rokem. Jak se Vám tu líbí?

Jsem tu spokojený. Je tu výborné zázemí.

Jak vypadaly Vaše hokejové začátky?

Můj táta hrál hokej také a protože často cestoval, brával mě sebou. Díky tomu jsem získal nějaké zkušenosti a první minihokej jsem začal hrát v Plzni. Nějakou dobu jsem pobyl u Slavie, v Českých Budějovicích a v Letňanech. Do Litoměřic jsem se dostal díky spolupráci s Hradcem Králové.

Zároveň letos prvně hrajete WSM ligu, je to tak?

Ano. Pokud to porovnám s juniorkou, je to docela skok. Hraje se tu podstatně rychleji. Rozdíl je znatelný.