26. 10. 2015 | Zdeněk Kamínek ml.

Když nebudu vytížený, rád si přijdu zachytat, předesílá Adam Svoboda

Ústí nad Labem - Ani posila z extraligy Adam Svoboda nedokázal v sobotním zápase 17. kola WSM Ligy na ledě Ústí nad Labem zabránit výhře tamnímu Slovanu. Sedmatřicetiletý brankář čtyřikrát inkasoval, po gólu Davida Tůmy do prázdné branky si Stadion z derby bodový zisk po prohře 3:5 nepřivezl. Gólman z extraligového týmu Mountfield Hradec Králové momentálně není zápasově příliš vytížen, a tak je možné, že se v litoměřickém dresu opět objeví.

Jak byste zhodnotil sobotní střetnutí, ve kterém jste podlehli Ústí nad Labem 3:5?
„Utkání je těžké hodnotit, českou druhou nejvyšší hokejovou soutěž jsem chytal naposledy v Berouně v sezóně 2013/2014. Nedokázali jsme se dostat do hry, dvouminutová vyloučení 1:5 po druhé třetině hovoří za vše. To nás zabrzdilo, kluci jsou jinak schopní. Zápas byl hratelný.“

Jaký pro Vás byl první duel za Litoměřice?
„Je to jiné, jsem zvyklý na jinou rychlost. Člověk je všude o krok dříve a někdy až zbytečně. Pro hráče je dobré, když nejsou v tempu, tak se ve WSM Lize rozehrají, ale pro gólmana je to jiné. Jsou jiné situace a chyby než v extralize a puky se chytají obtížněji. Navíc v Ústí nad Labem je větší kluziště, tempo tak bylo pomalejší.“

Kolik tréninků jste s Litoměřicemi stihl před mistrovským utkáním?
„Absolvoval jsem se Stadionem pouze ranní rozbruslení.“

V čem kromě rychlosti se Tipsport extraliga a WSM Liga liší?
„Z pohledu brankáře jsou rozdíly především v důrazu, přechodu středního pásma, nahrávkách. Střely jsou stejné, ale finální přihrávka je v extralize daleko rychlejší.“

Na jaké formě spolupráce jste domluven s vedením Stadionu?
„Domluvili jsme se tak, že se udělá hostování, aby si Jaroslav Pavelka odpočinul. Když nebudu vytížený v Hradci Králové, rád si přijdu zachytat.“

V Hradci Králové jste odchytal pouze pět utkání. Ocenil jste možnost zachytat si za Stadion, abyste nevypadl ze zápasového rytmu?
„Těžko říct, ze sobotního střenutí mám osobní pocit, že kvalitnější trénink by byl pro mě lepší. Nevěděl jsem ani, jak na tom Ústí nad Labem v tabulce bylo. Kluci říkali, že odehráli skvělý zápas v Českých Budějovicích, podobné měření sil by bylo lepší.“

Jak jste roli brankářské dvojky přijal?
„Věděl jsem, že Ondřej Kacetl půjde do sezóny jako jednička a já ho budu zastupovat a krýt mu záda. Při jeho zranění jsem odchytal pět zápasů, které byly podle mého názoru velice slušné. Nyní musím opět čekat a být připraven. Když jsem smlouvu podepisoval, neměl jsem s tím problém. Mám už také nějaký věk a výchova mladých je potřeba.“

Jak to s Vámi bude v nejbližších dnech?
„Nemám věšteckou kouli, trénovat ale budu v Hradci Králové.“