25. 10. 2013 | Zdeněk Kamínek ml.

Musíme začít sbírat body, má jasno trenér Daniel Tvrzník

Ústí nad Labem - Daniela Tvrzníka a celé mužstvo Litoměřic trápí velká marodka, nejen proto v posledních čtyřech zápasech Stadion nebodoval. Zanedlouho čtyřicetiletý trenér celku z Kalich Areny chce doplnit před sobotním střetnutím s Mladou Boleslaví kádr minimálně o jednoho hráče.

Jak byste zhodnotil středeční duel s Ústeckými Lvy?
„Poslední dva zápasy se nám vůbec nepovedly, přijeli jsme do Ústí nad Labem s defenzivní taktikou. Do poloviny utkání jsme hráli do obrany dobře, ale bohužel jsme netrestali. Vytvořili jsme si tři jasné gólové šance, kdy na nás zívala prázdná branka. Místo toho jsme inkasovali dva laciné góly, v těchto minutách se střetnutí začalo lámat. Jsme rádi, že jsme duel zdramatizovali a ukázali, že hrát chceme a nic nevzdáváme.“

Po druhé obdržené brance jste střídali brankáře. Přihodilo se něco Filipu Novotnému nebo jste sáhli ke změně z taktického hlediska?
„Filip Novotný si natáhl zadní stehenní sval a z branky odjel po druhé inkasované brance sám. Bohužel nám přibyli další zranění hráči. Již nyní sestavu lepíme, na marodce máme hráče s vážnějšími zraněními. Během sedmi sezón, co jsem v Litoměřicích, jsem něco obdobného ještě nezažil.“

Týmu Stadionu pravidelně vypomáhá Jakub Matai. Je pro vás přínosem tento mladý dravý útočník?
„Pokud není Jakub Matai na tripu se Lvem Praha, hraje u nás pravidelně. Je to další hokejista, o kterého do dalšího zápasu přijdeme, neboť v pátek odjíždí na trip. Je to kvalitní hráč, šikovný dopředu. Jsme rádi, že ho máme, ale bohužel tu není napořád.“

Neplánujete do klubu nějaké nové příchody?
„Sehnat nové hráče musíme, ale trh s hráči je trochu zastavený. Spoustu extraligových mužstev má dost zraněných hráčů. Kádr chceme doplnit, protože nám odešli klíčoví hráči typu Angel Krstev, Peter Jánský a nevíme, jak to bude s Martinem Chabadou. Rozhlížíme se, ale nechceme vzít prvního hráče, který bude volný. Potřebujeme někoho, kdo nám pomůže na hřišti i v kabině. Současná situace není optimální. Nějaké hráče v hledáčku máme a doufám, že alespoň jednoho do sobotního zápasu s Mladou Boleslaví seženeme.“

Rozjela se druhá čtvrtina soutěže. Jak jste spokojení s dosavadními výkony vašeho celku?
„Myslím si, že s výsledky spokojení být nemůžeme. Celou dobu jsme se sice pohybovali mezi prvními osmi týmy, kde chceme být, ale bodů v tabulce jsme měli mít mnohem více. Kdybychom lépe zvládli poslední dva domácí zápasy s Benátkami nad Jizerou a s Mostem spokojení bychom pravděpodobně byli. Přišel na nás útlum, ke všemu je hodně obydlená marodka. Nemůžeme dvě utkání po sobě postavit stejnou sestavu, protože když se nám někdo uzdraví, někdo se opět zraní. Je to těžké, ale snažíme se držet alespoň první dvě formace pohromadě nebo alespoň stabilní dvojice jako například Miloslav Čermák s Jakubem Mataiem a Tomášem Rubešem nebo Martin Novák s Jaroslavem Haškem. Podle mého názoru by nám mohl pomoct závěr zápasu s Ústím nad Labem, který potvrdil to, že to máme v hlavách a že hokej jsme hrát nezapomněli. Máme nyní těžké soupeře, ale musíme se s tím poprat. Kádr chceme co nejdříve doplnit, minimálně o jednoho útočníka.“

Jaké jsou ambice Stadionu Litoměřice pro letošní soutěžní ročník?
„Naším cílem je postup do play-off. Liga je hodně vyrovnaná, poslední celek tabulky má minimální ztrátu na osmý tým. Za dvě až tři kola může tabulka vypadat jinak, my musíme začít sbírat body. Čtyři zápasy v řadě nebodovat a nepropadat tabulkou je nemožné.“

Prožíváte nějak zvláštně zápasy proti Ústí nad Labem, kde jste dlouhou dobu působil s bratrancem Martinem Tvrzníkem?
„Abych pravdu řekl, už to tolik neprožívám. Lidí, co v Ústí nad Labem byli v době, když jsem se zde pohyboval moc nezůstalo. Pamatuji si Ladislava Morvaye, Radomíra Mikeše nebo Vladimíra Brože, jinak je realizační tým hodně obměněn. Potkávám spoustu bývalých spoluhráčů a známých tváří, ale více vnímám spíše návrat na zdejší stadion.“

Jak vzpomínáte na působení v dresu Ústeckých Lvů?
„Už je to dávno, co jsem ve Slovanu působil, ale bylo to krásných čtrnáct nebo patnáct let. Přišel jsem do Ústí nad Labem v patnácti letech do mladšího dorostu a prožil jsem v tomto týmu drtivou většinu své hokejové kariéry. Vzpomínky jsou krásné, většinou i na to špatné se rychle zapomíná a to dobré přetrvává. Na Ústí nad Labem mám nejlepší vzpomínky.“