30. 4. 2012

Stadion zahájil letní přípravu

Letošní letní příprava bude v porovnání s tou mimořádnou loňskou o dva týdny kratší, potrvá tedy standartních devět týdnů. V jaké sestavě do ní Litoměřičtí vstoupili? Kdo tým posílil a kdo na prvním tréninku chyběl? To vše zjistíte v následujícím článku.

Litoměřičtí ji zahájili bez dvou mužů, kteří během dvou, respektive tří sezón odvedli velmi cenné služby pro tým s kalichem ve znaku. Trenérský post opouští Jindřich Setikovský, útočné řady pak Petr Horčička. Prvně jmenovaný zkušený kouč pomohl Litoměřicím během velice důležité premiérové sezóny ve druhé nejvyšší soutěži udržet prvoligovou příslušnost a pod jeho vedením sahaly v obou ročnících dokonce po play-off. Druhý v pořadí prokazoval v každé ze svých tří sezón s kalichem na prsou velké zkušenosti získané během dlouholeté kariéry. Ve druhé a poté v první lize, často ve formaci s kapitánem Ladislavem Slížkem, odehrál 141 utkání a zaznamenal 88 bodů (54+34).

Mezi další odchody patří návraty hráčů do svých kmenových oddílů. Michal Meravý zamířil zpět na Slavii, Ondřej Holomek, Dominik Boháč a Ondřej Smetana se vrátili do sestavy Ústí. Útočné řady také doznaly několika změn. Na zahajovacím tréninku se neobjevili Ladislav Gengel ani boleslavští Marek Loskot, Martin Dudáš, Martin Belay či Václav Drábek, v týmu nepokračuje ani první cizinec v litoměřickém dresu Nikolas Ketner. Již zmíňenou mezeru po odchodu trenéra Setikovského zacelí nový kouč. Je jím Milan Vrzal, který se do této sezóny věnoval sparťanské mládeži, ale působil také u hlavního holešovického výběru.

Abychom ukončili výčet hráčů, kteří tým opouštějí nebo se prozatím do přípravy nezapojili, podívejme se také na nové příchody. Jako každý rok, také letos se objevilo na úvodním tréninku několik nových tváří. O tom, že se spolupráce se Spartou již plně rozjela, svědčí přítomnost pěti pražských posil, konkrétně obránců Sobotky, Žovince, Koláře a útočníků Antončíka a Rubeše. Jde o mladíky, kteří již získali zkušenosti během loňského ročníku první ligy, kdy působili v Písku či Berouně.

Sestava, v jaké se objevili Litoměřičtí na prvním tréninku:

Přikryl, Sklíba, Bursa - Martinka, Kříž, Evan, Tvrzník, Hašek, Novák, Šínágl, Hlusička, Slížek, Sobotka, Žovinec, Kolář, Antončík, Rubeš, Keltner, Racek, Hříbal, Novotný, Pavlata, Nenadál, Náprstek, Rosa, Opava.

K tréninku využíjí Litoměřičtí kromě své základny v Kalich Areně také mnoho dalších litoměřických sportovišť. Mimo tělocvičnu a tribuny ve své domovské areně se hráči budou připravovat například na místním koupališti či na hřišti 6. ZŠ U Stadionu. Chybět nebudou ani výjezdy na kole, ačkoliv již bez dlouhých etap, naopak s kratšími a intenzivnějšími úseky. Průběh devítitýdenního přípravného období a případné změny v litoměřické sestavě sledujte zde na webu nebo na našich profilech na facebooku a twitteru.