Pořádně se nadřeli Kališníci v utkání proti čtvrté Kadani. Hosté šli do vedení zásluhou Hammerbauera, ale nejlepší litoměřický střelec Vítězslav Bílek dokázal vzápětí srovnat. Poté se Kadaň prosadila v dvojnásobném oslabení a zdálo se, že Litoměřice dnes body nezískají. To se však nestalo, zásluhou Jiřího Ryse, který dvakrát překonal Hanuljaka zůstaly body v Kalich Areně.

21. kolo

3:2

1:2, 1:0, 1:0

HC Stadion Litoměřice - SK Trhači Kadaň

Branky a nahrávky: 11. V.Bílek (Míka), 34. Rys (V.Bílek), 45. Rys (V.Bílek, Kalla) – 9. Hammerbauer (Hlava, Mazanec), 15. Chlouba. Rozhodčí: Svoboda – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 2:5, navíc Bartejs(KAD) 10min OT. Bez využití: V oslabení: 0:1. Diváci: 880. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1,1:1, 1:2, 3:2.

HC Stadion Litoměřice: Král – Šulc, Krstev, Míka, Plášil, Špelda, D. Bílek, Málek – V. Bílek, Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Chlapík – Procházka, Jarůšek, T. Doležal – Schwamberger, Brandejský, Z. Doležal.

SK Trhači Kadaň: Hanuljak – Mazanec, Stehlík, Trefný, Szathmáry, Opalek, Bartejs, Černý – Ton, Chlouba, Jíra – L.Novák, Hejcman, J.Novák – Berlev, Kůs, Kadlec – Hlava, Hammerbauer, Lenhert.

Kadaň vlétla do zápasu po hlavě a od úvodních minut měl Král o práci postaráno. První šance z hole Stehlíka Chlouby však dokázal litoměřický brankář pokrýt. První přesilovou hru, kterou hráli hosté po vyloučení Šulce ještě Stadion dokázal ubránit. Po skončení trestu však Litoměřice poprvé kapitulovaly. Střelu Nicolase Hlavy Král ještě dokázal vyrazit, k dorážce se však dostal Jan Hammerbauer, který neměl potíže doklepnout puk do prázdné branky.

Vyrovnat se Stadionu podařilo za necelé dvě minuty ze své první velké šance. Opět u toho byl první litoměřický útok. Nejlepší litoměřický nahrávač Kalla z pravé strany našel před brankou volného Vítězslava Bílka, který blafákem překonal Hanuljaka a pohodlně zasunul do odkryté klece. Klíčový moment první třetiny přišel v 15. minutě, kdy hosté museli čelit dvojnásobnému oslabení. Překvapivě však to nebyli oni, kdo inkasoval. Kališníci tak dlouho kombinovali v třetině soupeře, až se jim podařilo ztratit kotouč. Roman Chlouba v samostatném úniku dokázal Krále překonat kličkou do bekhendu a vrátil svému týmu jednobrankové vedení.

I ve druhé třetině byli hosté lepším týmem a Stadion se těžce dostával do obranné třetiny Kadaně. Litoměřice měly k dispozici dvě přesilové hry, ale ani v jedné z nich však nedokázali soupeře příliš potrápit natož vstřelit gól. Jejich skvělá bilance využitých přesilových her v této sezóně byla proti Kadani na bodu mrazu. Vyrovnat se domácím přece jen podařilo. Překvapivě u toho opět byla první litoměřická formace. Vítězslav Bílek se zmocnil kotouče a vybídl přesnou přihrávkou ke střele Jiřího Ryse, jehož dělovka proletěla až za Hanuljaka.

Dokonalý obrat se Stadionu povedl začátkem třetí třetiny. Kadaňští nechali za brankou volného Vítězslava Bílka, který tak dlouho míchal s kotoučem, až si počkal na najíždějícího Jiřího Ryse, který zblízka překonal Hanuljaka podruhé v zápase. Vedení Stadionu vlilo do žil novou krev a rázem byli Kališníci aktivnějším týmem. Hosté se naopak dostali do útlumu a veškeré jejich pokusy o proniknutí do útočného pásma domácích končily neúspěšně. Ke konci ještě Kadaň zkoušela powerplay, ale vyrovnání to jíž nepřineslo. Hořká porážka pro hosty, kteří odjeli z Kalich Areny bez bodů.

Jaroslav Beck - SK Kadaň

Viděli jsme dnes zajímavý a kvalitní zápas. Myslím si, že i my jsme k tomu přispěli naší hrou. Nás může mrzet, že jsme zápas ztratili po dvou hloupých chybách, které se nám ale často nestávají. Je to škoda, protože jsme mohli jinak odvézt i nějaký bod. Zároveň je to ponaučení pro další zápasy. Myslím si, že můžeme poděkovat i domácích za pěkný zápas a dobrý hokej. Do utkání jsme vstoupili aktivně, což je letos naše deviza. Není pravda, že se o nás říká, že nehrajeme hokej, betonujeme a spléháme na brankáře. Domácí od druhé třetiny přidali a nás stálo dost sil oslabení. To ale k hokeji patří a já věřím, že Kadaň bude pro tuto soutěž zajímavá i nadále.

Daniel Tvrzník - HC Stadion Litoměřice

My jsme dopředu věděli, že Kadaň hraje letos výborný hokej a je také na špici tabulky. Předvedli svou hru v první třetině, kde nám naopak chyběl pohyb a jiskra. V té první třetině byli lepší a vyvrcholilo to jejich brankou v oslabení, kde se stal řetěz několika chyb. Ale od druhé třetiny jsme se již zvedli a třetí třetina byla z naší strany sehrána výborně. Získali jsme tím strašně cenné a důležité tři body. Ve třetí třetině jsme pozměnili rozestavení, protože nám před tím moc nefungovala hra ve středním pásmu. V této třetině jsme již soupeře nepustili do žádné velké šance. Myslím si, že jsme zaslouženě zvítězili, i když to vítězství nebylo vůbec jednoduché.